۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

افزایش نرخ ارز تاثیر نامناسبی بر تورم دارد و نباید در سال ۹۷،نرخ ارز تغییری بکند

کبیری: افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ ارز در سال ۹۷، آثار تورمی بر جای خواهد گذاشت، با این حال باید بررسی شود که این افزایش در بودجه سال ۹۷ با چه نگاهی از سوی دولت انجام شده است و برای کنترل تورم چه برنامه ای دارد.؟بهتر بود دولت نرخ ارز را تا چند سال ثابت نگه می داشت.

به گزارش عیارآنلاین، سیدتقی کبیری ، با اشاره به اینکه دولت نرخ ارز را برای بودجه سال ۹۷ رقمی بالغ بر ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته است، گفت: ارز تک نرخی از دولت یازدهم مطرح شده و شاهد هستیم که این موضوع در دولت دوازدهم نیز مطرح است، اما بودجه ریزی دولت و افزایش نرخ ارز بر خلاف اهدافی است که دنبال می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای افزایش نرخ ارز باید کار کارشناسی دقیق صورت بگیرد، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز از آنجایی که شاخص مهمی در اقتصاد است می تواند آثار منفی بر فضای اقتصادی کشور داشته باشد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه هر سال افزایش نرخ ارز در بودجه سنواتی رخ می دهد، ادامه داد: اما از آنجایی که دولت خواهان اجرای سیاست تک نرخی کردن ارز است انتظار می رفت نرخ ارز در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کرد.

کبیری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ ارز در سال ۹۷، اظهار داشت: این افزایش آثار تورمی بر جای خواهد گذاشت، با این حال بررسی خواهد شد که این افزایش در بودجه سال ۹۷ با چه نگاهی از سوی دولت انجام شده است و برای کنترل تورم چه برنامه ای دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید به یکباره شاهد افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ ارز باشیم، گفت: بهتر این بود که دولت نرخ ارز را با هدف اجرای سیاست تک نرخی شدن ارز،  به مدت دو تا سه سال ثابت نگه می داشت سپس متناسب با شرایط اقتصادی روز دنیا نسبت به افزایش نرخ آن اقدام می کرد./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: