عضو کمیسیون صنایع مجلس: حذف قیمت‌گذاری کالاها احتمالاً اجرایی نمی‌شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در جلسه دیروز این کمیسیون، وضعیت کارخانه‌ هپکو اراک مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت، تذکری برای طرح در صحن علنی مجلس نسبت به عملکرد وزارت صنعت به امضای نمایندگان رسید.

به گزارش عیارآنلاین، رمضانعلی سبحانی‌فر  با تشریح جزئیات جلسه دیروز کمیسیون صنایع مجلس،‌ اظهار داشت: در این جلسه موضوع وضعیت کارگران کارخانه هپکو اراک مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای کمیسیون تذکری را برای طرح در صحن علنی مجلس امضا کردند تا وزارت صنعت هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکلات این واحد صنعتی اقدام کنند.

وی ادامه داد: ضعف مدیریت باعث پیش آمدن مشکلات در کارخانه هپکو شده است و در عین حال، نحوه واگذاری باعث ایجاد مشکلاتی شده که این موضوعات در جلسه دیروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سبحانی‌فر در ادامه در مورد نظر کمیسیون صنایع مجلس نسبت به طرح حذف قیمت‌گذاری از روی برخی کالاها نیز گفت: ما با این موضوع مخالف هستیم و در جلسه‌ای که قبلاً با وزیر صنعت داشتیم، این مسئله را مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح، کار سختی است، افزود: قبلاً که موضوع را با وزیر صنعت مطرح کردیم، شریعتمداری اعلام کرد این طرح به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و کارشناسی لازم در مورد آن صورت خواهد گرفت، اما با توجه به تعویق اجرای طرح از سوی وزیر به نظر می‌رسد که وی به این جمع‌بندی رسیده که چنین طرحی نباید اجرایی شود.

وی تصریح کرد: برداشت ما این است که طرح حذف قیمت‌گذاری از روی کالاها اجرایی نخواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان از اصلاح برخی موارد مربوط به طرح حمایت از فعالان صنایع دستی در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع خبر داد و گفت: این طرح از سوی شورای نگهبان برگشت خورده بود که ما اصلاحات مدنظر شورا را انجام دادیم.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: