عضو کمیسیون انرژی مجلس: برای پیشرفت در صنعت خودرو باید به سمت توسعه دانش‌بنیان‌ها حرکت کنیم

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت:استارت تولیدخودرو با کره‌ه‌ای‌ها در یک مقطع نواخته شد،اما فاصله ما در صنعت خودرسازی با کره‌های بسیار متفاوت است و این امر نیازمند ریشه یابی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی بختیار درباره وضیعت تولید خودرو درکشور،گفت: قدمت ایران درصنعت خودروسازی بطور مثال با شرکت هیوندا دریک راستا قرار دارد اما هم اکنون جایگاه خودروسازی های ما  از نظر کیفی بسیار  متفاوت است.

خودروهای چینی دانش بنیان نیستند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، تصریح کرد: خودروهای چینی دانش بنیان نیستند و چینی ها درکپی کردن استاد هستند اما ما در  صنعت خودروسازی دراین زمینه نیز فعال نبودیم.

وی با بیان اینکه خودروهای داخلی در شرایطی گران تولید می شود که کیفیت و ایمنی لازم را نیز  برای ماندگاری در صنعت خودرو  را  نیز ندارند، تصریح کرد: بسیاری از تصادفات جاده ای که  تلفات مادی و انسانی برای ما برجا گذاشته  است نتیجه عدم رعایت  استانداردهای لازم در  صنعت خودرو سازی است، بنابراین باید با تدابیر قانونی از تولید خودرهای بی کیفیت جلوگیری کرد.

 نوسازی کیفی در صنعت  خودرو سازی کشور نیازمند  تبدیل خودروهای فرسوده به نوین 

بختیار افزود: خودروسازی ما هنوز نتوانسته است به رشد و بالندگی در صنعت خودروسازی برسد و بنابراین برای  نوسازی کیفی در صنعت  خودرو سازی کشورباید در نگاه نخست خودروهای فرسوده را با در نظرگرفتن تسهیلات کم بهره تبدیل به  خودروهای جدیدبا امکانات متنوع کرد.

 وی ادامه داد:  تحول خودرسازی کشور  نیازمند ایجاد  سازوکاری  برای تبدیل خودرهای  فرسوده به خودرو های  مدرن و باکیفیت  است  تا در این راستا بتوان علاوه  بر ایجاد فرصت های اشتغال پایدار در صنعت خودرسازی،کارناول تولید خودروهای داخلی  را به سمت  تولیدات مدرن سوق داد.

بختیار  افزود:  یکی از  مشکلات صنایع ما نبود تکنولوژی مستمر در  جریان توسعه صنعت  است  و در  بخشهای که به طریق مهندسی معکوس کار کردیم، به سمت دانش بنیان حرکت نکردیم.

 نماینده مردم گلپایگان و  خوانسار در مجلس شورای اسلامی ،یادآورشد: ما برای توسعه صنعت خودروسازی  باید به سمت توسعه شرکت های دانش  بنیان حرکت کنیم.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: