یک مقام مسئول:

امکان واردات دام زنده از بازارچه‌های مرزی و گمرکات خراسان جنوبی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، فراهم شد

امکان واردات دام زنده از بازارچه های مرزی و گمرکات خراسان جنوبی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی،فراهم شد.

به گزارش عیارآنلاین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در کمیسیون تنظیم بازار  گفت: افزایش ۲۱ درصدی قیمت گوشت قرمز در ۶ ماه نخست امسال و کمبود عرضه دام در کشور، وزارت جهاد کشاورزی را مجاب کرد که با واردات دام زنده از مرزهای شرقی کشور موافقت کند.

ولی پور مطلق افزود: متقاضیان برای درخواست واردات دام باید پس از گرفتن معرفی نامه از سازمان بازارچه های مرزی، به سازمان جهاد کشاورزی مراجعه و مجوز دریافت کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون برای ۱۰ وارد کننده دام زنده، مجوز صادر شده است گفت: این افراد، متقاضی ورود ۳۷ هزار راس گوسفند، ۵ هزار و ۷۰۰ رآس گاو و گوساله و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر شتر از کشورهای همسایه شرقی شده اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون دام زنده از بازارچه ها و گمرگ مرزی وارد استان نشده است افزود: به دنبال بررسی این موضوع در کمیسیون مبادلات مرزی استان هستیم تا با حضور واردکنندگان این مشکلات رفع شود.
ولی پور مطلق تکمیل و تجهیز واحدهای قرنطینه دام در بازارچه های مرزی و افزایش ظرفیت کشتارگاههای نهبندان و بیرجند را برای تسریع در واردات دام ضروری دانست و افزود: فعال شدن واحدهای بسته بندی گوشت استان، رونق بازارچه های مرزی و ایجاد اشتغال از مهمترین مزایای واردات دام زنده به خراسان جنوبی است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد با ورود دام زنده به استان بازار گوشت قرمز به تعادل برسد و تا پایان امسال قیمت ها افزایش نداشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هم با بیان اینکه محدودیتی برای واردات دام زنده از بازارچه های مرزی نداریم افزود: در زمینه توسعه زیرساختها و ایجاد واحدهای قرنطینه دام آمادگی داریم از محل کمکهای فنی و اعتباری از واردکنندگان حمایت کنیم.
خانم سرفرازی افزود: آمادگی داریم با مشارکت سرمایه گذاران افغانی برای ساخت کشتارگاه و واحدهای قرنطینه دام در بازارچه های مرزی اقدام کنیم تا واردکنندگان دغدغه ای برای ورود دام زنده نداشته باشند.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: