رییس کمیسیون آموزش: مجلس مشکلی در مورد انتخاب وزیر زن برای تصدی وزارت علوم ندارد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تشریح ویژگی‌های مورد نظر برای وزیر علوم دولت دوازدهم، تاکید کرد: مجلس مشکلی در مورد انتخاب وزیر زن برای تصدی وزارت علوم ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی زاهدی در مورد تعلل رئیس جمهور در معرفی وزیر علوم  به مجلس گفت: در این خصوص با مجلس رایزنی نشده و ما به صورت مشخص اطلاعی از آخرین وضعیت معرفی وزیر نداریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نظر مجلس در مورد انتخاب ضیاء هاشمی سرپرست فعلی به عنوان وزیر علوم، تصریح کرد: مجلس تا قبل از معرفی ایشان، به جزئیات ورود نمی‌کند و بعد از معرفی از سوی رئیس جمهور نظر خود را اعلام خواهیم کرد.

 وزیر علوم باید جایگاه علمی مناسبی داشته تا از این طریق بتواند نفوذ معنوی در بدنه  داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد ویژگی‌های کلی وزیر علوم، گفت: ما به عنوان فراکسیون ولایی شاخص‌هایی را به دولت ارائه و انتظارات خود از وزیر علوم را در قالب مصاحبه‌هایی بیان کردیم که به عنوان مثال وزیر علوم باید جایگاه علمی مناسبی داشته تا از این طریق بتواند نفوذ معنوی در بدنه داشته باشد و همچنین باید فردی باشد که ضمن اعتقاد به مباحث قانون اساسی و ولایت فقیه عزم جدی در مورد جرای بهتر سند اسلامی شدن دانشگاه یعنی تحول بنیادین آموزش و پرورش داشته باشد.

زاهدی ادامه داد: همچنین باید به مباحث آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی در سند توجه و آن را عملیاتی و همچنین به برنامه ششم توسعه اعتقاد و باور داشته و به اجرای شاخص‌ها و جدولی که در برنامه ششم در ماده ۶۴ آمده پایبند باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم یادآور شد: وزیر علوم باید از نظر سیاسی سابقه خوبی داشته و از لحاظ فرهنگی به عنوان یک چهره علمی، سیاسی و فرهنگی مورد قبول، مدیر، مدبر و کارآمد باشد و افراط در ایشان دیده نشود.

مجلس مشکلی در رابطه با انتخاب وزیر زن برای تصدی وزارت علوم ندارد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد انتخاب وزیر زن برای تصدی وزارت علوم، گفت: زن و مرد مهم نیست و شاخص‌ها و توانمندی های وزیر مورد توجه مجلس است بنابراین مجلس مشکلی در رابطه با انتخاب وزیر زن ندارد./

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: