۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
عضو کمیسیون عمران در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

مالیات بر عایدی سرمایه (CGT)، ابزاری جهت جلوگیری از دلالی مسکن

کیان‌پور گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از نگاه سرمایه‌ای به بخش مسکن اخذ مالیات سنگین از سوداگران این بخش است. در این میان، مالیات بر عایدی سرمایه که از معاملات مکرر مسکن در یک سال با اخذ مالیات‌های سنگین جلوگیری می‌کند راهکاری منطقی است.

مجید کیان پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون مدیریت بخش مسکن گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات بخش مسکن عدم تعادل بین عرضه و تقاضای آن است. اگر رونق تولید و عرضه مسکن افزایش پیدا کند قطعاً می‌توانیم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده تعادل بهینه را برقرار کنیم.

وی افزود: در همین راستا، سوداگری‌ها و واسطه‌گری‌های بخش مسکن را باید به حداقل رساند. چراکه به‌کرات مشاهده‌شده است که دلالان اقدام به خرید ملک می‌کنند و آن را خالی نگه می‌دارند تا باقیمت بالای به فروش برسانند.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده سازمان‌های نظارتی همچون، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری‌ها، وزارت امور اقتصادی و سازمان تعزیرات در این زمینه نقش مهمی دارند.

نماینده مردم لرستان بابیان باید بین تولیدکننده‌ها و سوداگران بخش مسکن تفاوت قائل شد گفت: باید برای تولیدکنندگان و انبوه‌سازان واقعی مسکن تسهیلات ویژه‌ای ازجمله کاهش مالیات قائل شد و در مقابل از کسانی که تولیدکننده نیستند مالیات زیادی گرفته شود.

وی ادامه داد: مسکن را باید از یک کالای سرمایه‌ای خارج و با اعمال مدیریت صحیح، ورودی و خروجی آن را کنترل کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه (CGT)، راهکاری مناسب برای کاهش سوداگری‌های بخش مسکن است گفت:  یکی از راهکارهای جلوگیری از نگاه سرمایه‌ای به بخش مسکن اخذ مالیات سنگین از سوداگران این بخش است.

وی ادامه داد: در این میان، مالیات بر عایدی سرمایه که از معاملات مکرر مسکن در یک سال با اخذ مالیات‌های سنگین جلوگیری می‌کند راهکاری منطقی است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: