مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی پیشتاز:

احداث خط آهن شلمچه-بصره هنوز آغاز نشده است

سیاوشی با بیان اینکه بهره‌برداری از خط ریلی شلمچه-بصره، منوط به اقدامات هم‌زمان کشور عراق است گفت: در حال حاضر این پروژه آغاز نشده است؛ در صورتی که طرفین اقدامات لازم را انجام بدهند، بهره‌برداری از این پروژه حداقل ۳ سال زمان می‌برد.

محمد سیاوشی، مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی پیشتاز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون آخرین وضعیت احداث خط آهن شلمچه-بصره گفت: با احداث ۳۵ کیلومتر ریل از شلمچه تا بصره این خط ریلی تکمیل می‌شود. ولی به دلیل برخی مشکلات، بهره‌برداری از این خط ریلی را منوط به اقدامات هم زمان طرف عراقی کرده‌ایم.

وی ادامه اداد: طبق قرارداد، طرف ایرانی، وظیفه احداث پل ارتباطی بر روی اروند رود را بر عهده گرفته است؛ ولی به‌دلیل اینکه کشور عراق هنوز تعهدات خود را عملی نکرده است، کار احداث این پل ریلی شروع نشده است.

وی در پاسخ به اینکه وزارت حمل‌ونقل عراق درخواست سرمایه‌گذاری برای این پروژه کرده است گفت: بله، درخواست سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ درحال حاضر هم تعدادی سرمایه‌گذار ایرانی هم وجود دارد ولی متاسفانه دولت عراق تضامین بانکی لازم برای سرمایه‌گذاری‌ها را نمی‌تواند آماده کند.

سیاوشی در پایان با بیان اینکه هنوز کار این پروژه آغاز نشده است گفت: در حال حاضر این پروژه آغاز نشده است؛ در صورتی که طرفین اقدامات لازم را انجام بدهند، بهره‌برداری از این پروژه حداقل ۳ سال زمان می‌برد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: