۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

نپذیرفتن موافقت‌نامه آب‌وهوایی پاریس، هیچ اشکالی ندارد

تربتی‌نژاد با بیان اینکه نپذیرفتن توافق‌نامه آب‌وهوایی پاریس برای کشور مشکلی ایجاد نمی‌کند، گفت: کشور ما باید با توجه به شرایط خاص خود اقدام به پذیرش موافقت‌نامه‌های بین‌المللی کند؛ در حال حاضر هم نپذیرفتن موافقت‌نامه آب‌وهوایی پاریس، هیچ اشکالی ندارد.

نورمحمد تربتی نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون موافقت‌نامه پاریس گفت: در پذیرش توافق‌نامه‌های بین‌المللی باید دقت‌های لازم صورت بگیرد. انتقاداتی به موافقت‌نامه آب‌وهوایی پاریس به این دلیل که محدودیت‌های در استفاده از سوخت‌های فسیلی ایجاد می‌کند، وارد است.

وی ادامه داد: کشور ما در یک دهه گذشته به دلیل تحریم‌ها با محدودیت‌های فراوانی مواجه بوده است و نتوانسته پیشرفت‌های لازم را در حوزه‌های صنعتی و علمی پیدا کند. به همین دلیل باید از جمله کشورهای مستثنی در کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بابیان اینکه نپذیرفتن توافق‌نامه آب‌وهوایی پاریس برای کشور مشکلی ایجاد نمی‌کند، گفت: کشور ما باید با توجه به شرایط خاص خود اقدام به پذیرش موافقت‌نامه‌های بین‌المللی کند؛ در حال حاضر هم نپذیرفتن موافقت‌نامه آب‌وهوایی پاریس، هیچ اشکالی ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: خروج کشور آمریکا از این موافقت‌نامه به‌خوبی نشان‌دهنده این است که کشورهای همچون ایران نباید بدون قیدوشرط و عجولانه برای پذیرفتن آن تصمیم بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: