رئیس هیئت مدیره ایدرو: مپنا توان تامین حدود ۴۵ هزار واگن مورد نیاز برنامه ششم را دارد

رییس هیات عامل سازمان و گسترش صنایع ایران (ایدرو) در بازدید از کارخانه مپنا لکوموتیو تاکید کرد با توجه به اهمیت بخش ریلی در برنامه ششم توسعه، می توان از توان مپنا برای تامین نیاز کشور به حداکثر ۱۰ هزار واگن شهری و ۳۵ هزار واگن بین شهری بهره برد.

به گزارش عیارآنلاین، «منصور معظمی» در این بازدید با اشاره به چالش های اقتصادی کشور، گفت: بیکاری یکی از عمده ترین چالش های کشور با نمود بیشتر در قشر تحصیلکرده است.
معظمی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی افزود: یکی از راه های تحقق این هدف بزرگ، استفاده حداکثری از توان ملی است.
وی گروه مپنا را یک سرمایه ملی دانست که در آن ۱۵ هزار نیروی کار مشغولند و اضافه کرد: برای توسعه این بخش باید تلفیقی از تامین منابع مالی و استفاده از توان و ظرفیت داخلی را به کار گرفت.
به گزارش ایرنا، گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و ساخت نیروگاه‌های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی)، اجرای طرح‌های نفت و گاز، حمل و نقل ریلی و نیز سرمایه‌گذاری خصوصی در بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: