بطحایی: مدرسه از جایگاه اصلی خود فاصله دارد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه از جایگاه اصلی خود فاصله دارد، گفت: تمرکز شدید ساختاری و اداری هنوز سیطره خود را بر آموزش و پرورش حفظ کرده و بهره‌وری را کاهش داده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی و نواخته شدن زنگ مهر، اظهار داشت: امیدوارم سال تحصیلی که امروز روز آغازین آن است، سالی سرشار از موفقیت و رستگاری برای دانش‌آموزان باشد.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز دختر و پسر در بیش از ۱۰۶ هزار مدرسه، سال تحصیلی خود را با سرافرازی آغاز می‌کند.

بطحایی اضافه کرد: مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و مخاطب اصلی در برنامه‌های آموزش و پرورش، علی‌رغم تلاش‌ها، هنوز از جایگاه بایسته خود فاصله دارد و نهادها هنوز منتظر دستورات اداری مقامات بالاترند و برای ارتقای آن هنوز نتوانسته‌اند فعالیت کنند.

وی با اشاره به تمرکز شدید ساختاری و اداری آموزش و پرورش، گفت: این تمرکز شدید هنوز سیطره خود را بر آموزش و پرورش حفظ کرده و بهره‌وری را کاهش داده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اولین بخش فعالیت ما ناظر بر اصلاح روش‌هاست و در گام نخست با استفاده از فناوری‌های جدید، آموزش‌های کاربردی ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: تحول در آموزش‌های مدرسه‌ای از دیگر ضرورت‌هایی است که آموزش و پرورش دولت دوازدهم باید پاسخ درخور داشته باشد.

بطحایی گفت: در دولت یازدهم در ۴ سال گذشته علی رغم همه محدودیت‌، تلاش فراوانی برای تقویت انگیزه معلمان و کارکنان آموزش و پرورش به‌کار بستیم و توفیقاتی نیز به دست آمد؛ جامعه فرهنگیان امیدوار است گام‌هایی برای حل دغدغه معیشت فرهنگیان بردارد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: