بطحایی: تحول باید با سرعت بیشتری انجام شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول در این وزارتخانه باید با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آیین بازگشایی مدارس که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، در جمع صمیمی معلمان هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه ۵ تهران، با تبریک سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امیدوارم با اهتمامی که در دولت دوازدهم وجود دارد، بتوانیم بیش از پیش مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در آیین بازگشایی مدارس، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد، آموزش‌ها از حافظه محوری به سمت مهارت‌آموزی تغییر مسیر دهد تا دانش‌آموزان مهارت زندگی کردن را در مدرسه بیاموزند.

بطحایی با یادآوری تأکید رئیس جمهور بر آموزش مهارت‌ها، خاطر نشان کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم بتوانیم بیش از پیش آموزش و پرورش را کاربردی کنیم.

وی ادامه داد: شاهد کسب رتبه‌های خوبی از سوی برخی دانش‌آموزان در رقابت‌های گوناگون از جمله کنکور هستیم اما همین دانش‌آموزان ممکن است در حل مشکلات و ساماندهی زندگی خود چنانکه باید توانمند نباشند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تحول در آموزش و پرورش باید با سرعت بیشتری انجام شود و بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش باید با اهمیت بیشتری دنبال شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: