رییس سازمان دامپزشکی کشور:

سامانه جاده‌ای جریمه هوشمند راه‌اندازی شد

خلج: سامانه جاده‌ای جریمه هوشمند جهت رهگیری محموله‌های دام و فراورده‌های دامی راه‌اندازی شد. انتظار می رود با اجرا و گسترش این طرح ، نظارت‌های بهداشتی سازمان بر محموله های مورد نظر، ارتقاء یافته و حمل و نقل غیرمجاز و قاچاق با کاهش قابل توجهی مواجه شود.

به گزارش عیارآنلاین،  دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اجرای تفاهم نامه منعقده بین سازمان دامپزشکی کشور و سازمان راهداری و جاده ای کشور در خصوص اتصال سامانه صدور بارنامه با سامانه قرنطینه و امنیت زیستی عنوان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با ناجا در فاز اول اجرای این طرح، دوربین های هوشمند از تاریخ ۲۷/۶/۹۶ در یازده نقطه از جاده های مواصلاتی کشور (از جمله جاده های قم-کاشان و نایین- یزد) راه اندازی شده است و این دوربین‌ها، خودروهای فاقد گواهی بهداشتی حمل( بار نامه ) را شناسایی کرده و ضمن اطلاع رسانی از طریق سیستم الکترونیک ، خودرو به صورت هوشمند جریمه می شود.

دکتر خلج اظهار امیدواری کرد با اجرا و گسترش این طرح ، نظارت‌های بهداشتی سازمان بر محموله های مورد نظر، ارتقاء یافته و حمل و نقل غیرمجاز و قاچاق با کاهش قابل توجهی مواجه شود.

وی با اشاره به اجرای بند د ماده ۳۱ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه با عنوان : راه اندازی زیر ساخت شناسه گذاری، بارنامه الکترونیکی و رهگیری کالا و نهاده کشاورزی و دامی صنعتی و نیمه صنعتی تا رسیدن به مصرف کننده نهایی در روزآمد کردن شناسه این کالا ها گفت: مراتب از طریق ادارات کل دامپزشکی استانها به اطلاع کشتارگاه‌ها ، مراکز پرورش (دام ، طیور ، آبزیان)، کارخانجات تولید دارو ، مراکز عمل آوری فرآورده‌های خام دامی، نهاده‌های خوراک دام و دیگر مراکز تحت نظارت ، رسیده است.

منبع: سازمان دامپزشکی کشور

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: