۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۶
نماینده مجلس:

کلیات لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی گزارش کمیته مالیاتی کمیسیون متبوعش در خصوص نحوه استقرار صندوق مکانیزه فروش خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبر کریمی، در خصوص جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز با حضور تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر صندوق مکانیزه فروش بررسی شد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در این نشست شکری رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بررسی نحوه استقرار صندوق مکانیزه فروش در فروشگاه ها گزارشی ارائه کرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قانون مالیات های مستقیم کلیه فروشندگان کالا و خدمات موظف اند صندوق مکانیزه های فروش را در محل کسب مستقر کنند به نحوی که اطلاعات سامانه صندوق فروش در سامانه جامع مالیاتی متصل باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در صورت استقرار صندوق مکانیزه فروش ابهامات درباره میزان فروش واحدهای صنفی رفع می شود و زمینه اخذ مالیات به صورت شفاف فراهم می شود.

کریمی با اشاره به تصویب کلیات لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی در کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در لایحه مذکور کلیه صاحبان مشاغل صنفی و غیرصنفی و اشخاص حقوقی موظف به استقرار صندوق مکانیزه فروش شده ام.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در لایحه مذکور عرضه کنندگان سامانه صندوق مکانیزه فروش مشخص شده اند که شامل تولیدکنندگان و واردکنندگان دارای مجوز است و به فروشنده شناسه مخصوص ارائه می شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: