عضو کمیسیون صنایع و معادن: گرانی هزینه تولید سد راه تولیدکنندگان نوشت افزار شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در ایجاد برندهای داخلی و ایجاد برند در عرصه عروسک سازی‌ داخلی کلیشه‌ای عمل شده و دولت را به مسئله وارد کرده‌ایم و همچنین میدان به‌بخش خصوصی داده نشده است تا خود نمایی کنند.

به گزارش عیارآنلاین، رامین‌ نورقلی‌پور ، در خصوص مشکلات تولیدکنندگان لوازم‌التحریر در کشور، اظهار داشت: صنایع لوازم‌التحریر جزء صنایع پیچیده نیست و دانش آن سال‌ها است که در کشور وجود دارد، مانع اصلی موجود در این صنعت گران بودن تولید است که بر سر راه دیگر صنایع کشور نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در غیر این صورت بسیار تولید بهتر و با کیفیت‌تر نسبت به لواز‌التحریر دیگر کشور ها مانند چین و هند داریم، گفت: مشکلاتی مانند سود بالای تسهیلات بانکی و مسائل مختلف موجود دیگر عرصه را برای تولید کننده لوازم‌التحریر داخل کشور تنگ و تنگ‌تر کرده است.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رکودی که در طی سال‌های گذشته وجود داشته و عدم توجه به بازارهای در ظاهر کم اهمیت اما در باطن بسیار پر اهمیت مانند لوازم‌التحریر که می‌تواند اشتغال بسیار زیادی را ایجاد کند مانع از ایجاد برند در طول‌سال‌های گذشته شده، افزود: در این عرصه شاهد هستیم که مردم در مقابل کالاهای ارائه شده توسط برندهای مطمئن وارداتی که ساده نیز هستند، به راحتی خرید می‌کنند و این مسئله یک شبه ایجاد نشده است.

وی ادامه: مردم و خریداران لوازم‌التحریر در طول‌ سال‌ها از این برندها استفاده کرده‌اند و به کالاهای تولیدی توسط این برندها عادت دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، بابیان اینکه عدم توجه به برندسازی یکی از ضعف‌های بسیار اساسی است که به‌دنبال آن نرفته‌ایم و تنها بعضی اوقات به آن پرداخته‌ایم، تصریح کرد: در ایجاد برندهای داخلی و ایجاد برند در عرصه عروسک سازی‌ داخلی کلیشه‌ای عمل شده و دولت را به مسئله وارد کرده‌ایم و همچنین میدان به‌بخش خصوصی داده نشده است تا خود نمایی کنند، همین مسئله باعث شده تا موفقیتی را کسب نکنیم.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه  توجه فزاینده به واردات به‌ همین جهت است، خاطر نشان کرد: پراکندگی تصمیمات در این زمینه باعث شده که هجوم قابل ملاحظه ای از اقلام لوازم‌التحریر را با برندهای مختلف به کشور را داشته باشیم  که ضربات بسیار جبران ناپذیری را به بدنه صنعت کشور وارد کرده است، در سال‌های گذشته از لوازم‌التحریر داخلی استفاده می‌شد، اما در حال‌حاضر شاهد حضور این برندها در سطح کشور نیستیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: