عضو شورای شهر ارومیه:

به سبب احیای دریاچه ارومیه کشاورز را از کاشت بازداشته‌اند

پناهی: در آمایش سرزمینی آذربایجان غربی به‌عنوان استان هدف کشاورزی معرفی‌شده که به‌این‌ترتیب استان را فلج کرده‌اند چراکه از سوی دیگر به سبب احیای دریاچه ارومیه کشاورز را از کاشت بازداشته‌اند. در ارومیه هیچ‌گونه صنایع تبدیلی نداریم و کشاورز به سبب بیکاری به مشاغل پنهان کشیده می‌شود بیان کرد: ما باید جهت‌گیری خود را تغییر دهیم که به این منظور در برنامه ۲۰۲۰ ارومیه به‌عنوان شهر بین‌المللی گردشگری معرفی می‌شود که نشان از وجود پتانسیل‌ها و استعدادهای بزرگ در این شهر است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین پناهی با اشاره به ایراد سخنانی از سوی برخی افراد مسئول در شورای شهر چهارم ارومیه پس از اتمام آن دوره و خروج آنان از بدنه مدیریت شهری اظهار داشت: این افراد باید به هنگام عضویت در شورا نیز سخنان خود را به زبان می‌آوردند و سخنان امروز در حالی به زبان آورده می‌شود که این افراد در گذشته خودشان صاحب مسئولیت بودند.

عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه با ذکر این نکته که درنهایت ساکنان منطقه امیریه زیر زباله‌ها و نخاله‌ها دفن می‌شوند و باید بررسی کرد که چرا چنین اوضاعی حادث شده است گفت: با شرایط موجود زندگی برای مردم این مناطق معنا و مفهومی ندارد همچنین منطقه عرفان نیز یکی از مناطقی است که مردمانش در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند.

وی با اشاره به طرح آمایش سرزمینی خاطرنشان کرد: در آمایش سرزمینی آذربایجان غربی به‌عنوان استان هدف کشاورزی معرفی‌شده که به‌این‌ترتیب استان را فلج کرده‌اند چراکه از سوی دیگر به سبب احیا دریاچه ارومیه کشاورز را از کاشت بازداشته‌اند.

این مقام مسئول با تأکید بر ظرفیت‌سازی در حوزه کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: از سوی دیگر محصولات کشت شده توسط کشاورزان به خوبی به فروش نمی‌رود و بازار خوبی در داخل برای فروش محصولات وجود ندارد بنابراین اجرای طرح آمایش سرزمینی می‌طلبد که در این حوزه بیش‌ازپیش به ظرفیت‌سازی پرداخته شود.

پناهی با اشاره به اینکه در ارومیه هیچ‌گونه صنایع تبدیلی نداریم و کشاورز به سبب بیکاری به مشاغل پنهان کشیده می‌شود  بیان کرد: ما باید جهت‌گیری خود را تغییر دهیم که به این منظور در برنامه ۲۰۲۰ ارومیه به‌عنوان شهر بین‌المللی گردشگری معرفی می‌شود که نشان از وجود پتانسیل‌ها و استعدادهای بزرگ در این شهر است.

وی با تأکید بر لزوم قدر دانستن ظرفیت‌های موجود تصریح کرد: منطقه”سیرداغی”ارومیه یکی از ظرفیت‌های شهرمان است که قرار بود تله‌کابین در این منطقه مورد بهره‌برداری قرار گیرد اما متأسفانه تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده و طرح دریاچه تا دریاچه یکی دیگر از طرح‌های بزرگ این شهر است که دریاچه ارومیه را از شهر چایی این شهر به دریاچه”مارمیشو” وصل می‌کند که چنین ظرفیتی را نمی‌توان در هیچ نقطه‌ای از منطقه یافت.

این مقام مسئول بیان کرد: بستر رودخانه‌ها در بحث صنعت گردشگری واشتغال‌زایی می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و این موضوع در مناطق رودخانه‌ای شهر ارومیه تا حدود بسیار زیادی انجام شده و این مکان‌ها را به تفرجگاهی برای وقت‌گذرانی تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: حوزه‌های ورزشی، فرهنگی، تاریخی، طبیعی و دیگر پتانسیل‌های موجود در ارومیه باید در کنار همدیگر قرار گیرند تا بتوان به توسعه و آبادانی دست پیدا کرد و در این میان مدیران دولتی باید توجه داشته باشند که انجام این اقدامات بر عهده آنان است تا بتوان برای سال ۱۳۹۹ و مصوبه ۲۰۲۰ ظرفیت‌های شهری را احیا کرد.

پناهی با اشاره به برگزاری جشنواره انگور ارومیه در دهکده ساحلی چی‌چست ارومیه یادآور شد: این جشنواره نشان از وجود ظرفیت و استعداد اشتغال‌زایی و جذب گردشگر برای شهرمان است به‌گونه‌ای که ترافیک جاده چی چست به بیش از چهار کیلومتر می‌رسید و جالب این است که بخش قابل‌توجهی از مراجعه‌کنندگان از شهرهای اطراف خود را به این جشنواره رسانده بودند.

منبع: فانوس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: