عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

دولت تکنولوژی روز را به صنایع بیاورد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان می کند که کاهش هزینه تمام شده تولید نباید بر کیفیت کالا تاثیر داشته باشد، بلکه همزمان با کاهش هزینه تولید باید شاهد افزایش کیفیت باشیم تا امکان رقابت با محصولات مشابه خارجی فراهم شود

به گزارش عیارآنلاین،  علی کاظمی بابا حیدری، با اشاره به تاثیر هزینه سر بار تولید بر رقابت پذیری محصولات داخلی، اظهار داشت: واقعیت تلخی که در تولید کشور وجود دارد این است که هزینه تمام شده اجناس داخلی بسیار بالا است و همین امر باعث می شود رقابت پذیری محصولات ایرانی در بازار جهانی کاهش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، محاسبات مجلس با بیان اینکه عقب ماندگی از تکنولوژی روز یکی از عوامل افزایش هزینه تمام شده است، توضیح داد: وقتی از ماشین آلات و تکنولوژی روز در صنعت استفاده شود، سرعت و کیفیت محصول بالا می شود و به دنبال آن هزینه تولید کاهش می یابد، اما متاسفانه در برخی صنایع همچنان از ماشین آلات قدیمی استفاده می شود.

تکنولوژی صنایع به روز شود

نماینده مردم فارسان، کوهرنگ، کیار و اردل در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین اگر سیستم در صنایع به روز شود، کیفیت محصولات افزایش می یابد و به دنبال آن با مصرف بهینه انرژی هزینه کاهش خواهد یافت، با این حساب انتظار می رود که دولت با اعتای تسهیلای به صنایع، ماشین آلات را به روز کند.

وی با بیان اینکه مواد اولیه و خوراک تولید تاثیر بسزایی در هزینه تمام شده دارد، گفت: با برنامه ریزی دقیق و کار کارشناسی برای تامین مواد اولیه به خوبی می توان هزینه تمام شده را کاهش داد اما باید توجه داشت که کاهش هزینه تاثیر منفی بر کیفیت محصولات نداشته باشد.

تشویق سرمایه گذار برای حضور در صنایع

کاظمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه دولت باید برای اتصال صنایع کشور به تکنولوژی روز اقداماتی داشته باشد، بیان داشت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عقب ماندگی از سیستم روز حاضر به سرمایه گذاری در صنایع نیستند در حالی که اگر چنین اتفاقی رخ دهد انگیزه برای سرمایه گذاری در صنایع افزایش پیدا می کند.

کیفیت فدای کمیت نشود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که کاهش هزینه تمام شده تولید نباید بر کیفیت کالا تاثیر داشته باشد بلکه همزمان با کاهش هزینه تولید باید شاهد افزایش کیفیت باشیم تا امکان رقابت با محصولات مشابه خارجی فراهم شود./

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: