۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت مبانی کارشناسی ندارد

پورحسین گفت: تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت مبانی کارشناسی ندارد و به صلاح کشور نیست. دولت باید به جای تفکیک، وضعیت فعلی را مورد تجزیه و تحلیل و آسیب‌شناسی قرار دهد و برای مشکلات فعلی وزارت صنعت، راهکار ارائه نماید.

شکور پور حسین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌ صنعت، معدن و تجارت گفت: این لایحه مبانی نظری و مطالعاتی ندارد، کارشناسی نیست.

وی ادامه داد: دولت باید به سؤالاتی از قبیل اینکه چرا ادغام صورت گرفته، این ادغام چه معایبی داشته است و چرا به این نتیجه رسیده‌اند که تفکیک باید انجام شود، پاسخ دهد.

نماینده مردم پارس‌آباد با بیان اینکه دولت نباید به سمت افزایش دستگاه‌های تحت مدیریت خود برود، گفت: طبق قانون، دولت باید به سمت کوچک‌سازی ساختار خود حرکت کند. این درحالی است که لایحه تفکیک مغایر با آن است.

پور حسین در ادامه افزود: دولت باید به جای تفکیک، وضعیت فعلی را مورد تجزیه و تحلیل و آسیب‌شناسی قرار دهد و برای مشکلات فعلی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت راهکار ارائه نماید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان تصریح کرد: تفکیک این وزارتخانه مصلحت نیست. باید این مدیریت فعلی حفظ شود چراکه با تفکیک، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: