۲۹ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

علوفه مورد نیاز باید در داخل تولید شود

کشاورز: تولید محصولات علوفه ای کم آب‌بر و متناسب با شرایط آب و اقلیم کشور ضروری است. در زمینه تولید محصولات علوفه ای باید به دنبال محصولاتی باشیم که علاوه بر کم آب بر بودن، با شرایط اقلیمی کشور سازگار بوده و در عین حال پرمحصول و باکیفیت باشند. گیاه سورگوم عملکردش دو برابر ذرت است و ۵۰ درصد آب کمتر مصرف می کند و ارقام جدید آن به لحاظ کیفیت برای دام بسیار مناسب هستند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز امروز چهارشنبه در کارگاه آموزشی آشنایی با ارقام جدید سورگوم و استفاده آن در تغذیه دام که در مرکز آموزش امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: تامین علوفه دام در کشور با توجه به ارتقای بهره وری آب به منظور تولید شیر و حفظ سلامت جامعه از رویکردهای جدی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به شرایط منابع آب و تغییر اقلیم در کشور تاکید کرد:در زمینه تولید محصولات علوفه ای باید به دنبال محصولاتی باشیم که علاوه بر کم آب بر بودن، با شرایط اقلیمی کشور سازگار بوده و در عین حال پرمحصول و باکیفیت باشند.

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: استفاده از ارقام کم آب بر با دوره رشد کوتاه تر و نیز بهره گیری از روش های نوین آبیاری در کشت محصولات علوفه ای، مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کشاورز بر لزوم ترویج کشت گیاهان علوفه ای مقاوم به خشکی و شوری از جمله تاج خروس، ارزن و سورگوم تاکید کرد و یادآور شد: گیاه سورگوم عملکردش دو برابر ذرت است و ۵۰ درصد آب کمتر مصرف می کند و ارقام جدید آن به لحاظ کیفیت برای دام بسیار مناسب هستند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: