یک مقام مسئول:

۶ میلیارد تومان برای بیابان‌زدایی و ترسیب کربن در استان گلستان اختصاص یافت

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها, مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۶ میلیارد تومان برای مقابله با بیابان‌زایی در استان گلستان مصوب شده که از این میزان ۳ میلیارد تومان مربوط به پروژه ترسیب کربن است.

به گزارش عیارآنلاین، فرهاد سرداری در مراسم افتتاحیه پروژه مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه پایدار روستایی حوزه آبخیز اوغان شهرستان گالیکش اظهار داشت: برای مقابله با بیابان‌زایی در کشور یک‌هزار میلیارد تومان مصوب شده که از این میزان ۳ میلیارد تومان مربوط به استان گلستان است.

وی افزود: از مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان برای پروژه مقابله با بیابان‌زایی کشور, ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق ملی, ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع مواد مایچ به صورت رایگان و بقیه هم از منابع تملک و دارایی است.

مدیرکل دفتر امور بیابان, مراتع و آبخیزداری کشور افزود: ۶ میلیارد تومان برای مقابله بیابان زدایی در استان گلستان مصوب شده که از این مبلغ ۳ میلیارد تومان مربوط به پروژه ترسیب کربن است.

سرداری یادآور شد: نخستین فاز و اولین بار پروژه ترسیب کربن در استان خراسان جنوبی در سال ۲۰۰۳ میلادی اجرا شد و اکنون با موفقیت خوب این پروژه, در ۲۰ استان در حال اجرا است.

مدیر کل دفتر امور بیابان, جنگلها, مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد: منابع طبیعی ۲۰ سال پیش رویکرد خود را از سرمایه تک بعدی زیست محیطی تغییر دارد و در این رویکرد ۴ سرمایه اجتماعی, انسانی, مالی و زیرساخت‌ها در کنار زیست محیطی مورد توجه قرار گرفت.

سرداری گفت: در بحث سرمایه انسانی تلاش ما بیشتر بود تا گروه‌های اجتماعی و مردم ساماندهی شوند و صندوق خرد ایجاد و سرمایه این افراد افزایش یابد.

مدیرکل دفتر امور بیابان, جنگل‌ها, مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: پروژه ترسیب کربن جزء ۱۰ پروژه نخست در آسیا و اقیانوسیه شناخته شده و این پروژه در محل و مکانی که بیابان‌زدایی انجام می‌شود, اجرا می‌شود.

منبع: فانوس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: