۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
عضو کمیسیون کشاورزی:

مجلس جلوی واردات ۹۳ هزار تن برنج آلوده اروگوئه‌ای را گرفت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از جلوگیری واردات ۹۳هزار تن برنج آلوده اروگوئه‌ای خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به واردات برنج آلوده به آرسنیک‌ به کشور، اظهار داشت: غالباً واردات این نوع از برنج‌ها بدون اطلاع مجلس اتفاق می‌افتد و مجلس چندان در جریان اطلاعات این بحث‌ها نیست.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس نهم برای بررسی برنج‌های آلوده به آرسنیک به هند سفر کرده بودند، گفت: این گروه تأیید کردند برنج در اراضی‌ای که در هند و پاکستان کشت می‌شود حاوی آرسنیک است که طبیعتاً این مواد در برنج‌های کشت‌شده رسوب می‌کند و لذا این برنج‌ها از لحاظ رعایت سلامت دچار مشکل هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه قطعاً کمیسیون کشاورزی به موضوع واردات برنج آرسنیک‌دار ورود پیدا می‌کند، ادامه داد: مجلس در برابر خرید ۹۳ هزار تن برنج آلوده اروگوئه‌ای که ۳۳ هزار تن آن در اردیبهشت‌ماه به ایران ارسال شده بود و کشتی حامل آن در بنادر ایران پهلو گرفته بود موضع‌گیری کرد و مانع از تخلیه این محموله و ارسال باقی‌مانده آن به کشورمان شد.

پاپی‌زاده با ابراز اینکه دستگاه‌های اجرایی به‌عمد مجلس را از داشتن اطلاعات دقیق محروم می‌کنند و به قوه مقننه در این موضوعات  پاسخگو نیستند، تصریح کرد: بنده شخصاً این اطلاعات را از دستگاه‌ها به دست می‌آورم  که در یکی از همین موارد واردات برنج آلوده اروگوئه‌ای بود.

وی تصریح کرد: برنج‌های اروگوئه‌ای به‌صورت رسمی از بنادر ایران و با مجوز در حال ورود به کشور بود که نمایندگان با اطلاع از این موضوع به سازمان غذا و دارو تذکر دادند و با آزمایشاتی که به‌روی این برنج‌ها انجام شد، نشان‌دهنده این بود که این برنج‌ها آلوده هستند.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: