معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران:

۸۰ درصد مشاوران تهرانی زنان هستند

معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران گفت: از ۸۲۵ مشاور در تهران ۸۰ درصد زنان فعالیت می کنند.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالرسول کریمی در نشست هم اندیشی معاونت امور زنان و معاونت پرورشی عنوان کرد: ۸۲۵ مشاور در سطح شهر تهران وجود دارد که ۸۰ درصد آن زنان و ۲۰ درصد آن ها را مردان تشکیل می دهند و این مسئله نشان از کمبود فاحش نیروی انسانی مرد در تهران دارد.

 

وی افزود: ۱۹ هسته مشاوره ،۱۱ مرکز مشاوره ای و یک مرکز تخصصی مشاوره در سطح شهر تهران داریم و در مراکز به طور متوسط ۳ الی ۱۷ نیرو از قبیل روانشناس و روانسنج مشغول به فعالیت هستند که ۲۰ درصد آنها دانشجوی مقطع دکترا، ۲۵ درصد دارای مدرک دکترا و ۱۰ درصد کارشناس ارشد هستند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران با بیان اینکه اطلاعات سلامت روان از طریق آزمون ها احصاء می شود گفت: مشاوره های فردی ، گروهی و مدرسه ای برای توجه به مسائل روانشناسی در این مراکز مورد توجه قرار گرفته است.

 

کریمی عنوان کرد: مهارتهایی همچون خودباوری ، تفکر نقاد و کنترل استرس از مواردی است که در مراکز مشاوره توسط مشاوران به جمعیت هدف اعلام می شود.

 

وی از تدریس ۶ ساعته مشاوران در تهران خبر داد و اظهار کرد : علاوه بر این مسئله در کتابهای درسی بحث مهارت های زندگی مورد توجه قرار گرفته است اما مشکل اصلی نداشتن هماهنگی در فعالیتها و به مثابه جزیره ای عمل کردن در آموزش و پرورش است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران یادآور شد: شهر تهران آمادگی دارد برای فعالیتهای پرورشی و مشاوره اقدامات لازم را برای دانش آموزان ارائه کند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: