۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

دبیر ستاد زیست فناوری: تمام قابلیت‌ها برای ظهور اقتصاد جدید در نمایشگاه زیست فناوری عرضه شده است

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تمام قابلیت هایی که بتواند برای کشور اقتصاد جدیدی را در حوزه اشتغال و ثروت آفرینی رقم بزند، در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری فراهم و عرضه شده است.

به گزارش عیارآنلاین، مصطفی قانعی روز دوشنبه در آیین افتتاح چهارمین نمایشگاه زیست فناوری که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعدادی از نمایندگان مجلس و سفرای خارجی همراه بود، در سخنانی با تاکید بر این که حوزه زیست فناوری در مسیر اقتصاد دانش بنیان حرکت می کند، این حوزه را بهترین بستر برای سرمایه گذاری، اشتغال آفرینی و تولید ثروت دانست.
وی با اشاره به توانمندی ویژه حوزه زیست فناوری در دو حوزه کشاورزی که با معیشت مردم ارتباط دارد و همچنین انرژی که رفع وابستگی کشور را به دنبال خواهد داشت، این بخش را بسیار حساس و حائز اهمیت خواند.
قانعی در ادامه با تاکید بر این که حوزه زیست فناوری توانمندی خود را در تولید دارو در کشور به اثبات رسانده است، گفت: این در حالی است که بخش دارو از پیچیدگی های بسیار زیادی برحوردار است.
دبیر چهارمین نمایشگاه زیست فناوری با اشاره به برحورداری حوزه زیست فناوری از حاشیه سود بسیار مناسب و با بیان این که در حال حاضر حدود یکهزار هزار میلیاردتومان سرمایه در دست مردم است، افزود: چنانچه این سرمایه به خوبی هدایت و مدیریت شود، تا ۱۰ درصد اشتغال و همچنین ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی GDP کشور را بهبود می بخشد.
وی در ادامه تاکید کرد: در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری حوزه های سرمایه پذیر برای علاقمندان سرمایه گذاری عرضه شده است، ضمن آنکه زنجیره تجاری سازی شرکت ها و همچنین صندوق زیست فناوری برای قبول ریسک سرمایه گذاری شرکت ها نیز شکل گرفته است.
وی با اشاره به این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت مسوولیت تامین زیرساخت های حوزه دانش بنیان زیست فناوری را عهده دار است، گفت: این حوزه از توانایی لازم برای تحقق شعار دولت به منظور بهبود وضعیت اقتصاد و اشتغال برخوردار است.
قانعی با اشاره به تلاش هرچه بیشتر دولت و ستادهای علم و فناوری در وضع قوانین، مقررات و آیین نامه ها و همچنین تشکیل زنجیره نیروی انسانی به منظور فراهم کردن تسهیلات برای سرمایه گذاری هر چه بیشتر در حوزه زیست فناوری، اظهار امیدواری کرد که در چهار سال آینده بخش اصلی اقتصاد دانش بنیان محقق شود.
چهارمین نمایشگاه زیست فناوری از ۲۷ الی ۲۹ شهریورماه در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: