معاون آموزش ابتدایی شهر تهران:

تراکم کلاسی مدارس ابتدایی پایتخت بین ۳۰ تا ۳۳ نفر است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۱۵۰۰ مدرسه دولتی در تهران وجود دارد که با تراکم متوسط ۳۰ تا ۳۳ نفری کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و در برخی مدارس، کلاس بالای ۳۶ نفر هم وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، نادر جهان‌آرای معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نادر جهان‌آرای معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا این لحظه اطلاعات ۱۰۰ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی شهر تهران در سامانه سناد ثبت‌ شده است و با توجه به آمار اتباع و برخی نوآموزانی که هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند، این رقم تا ۱۰۴ هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی افزود: ۸۰ درصد دانش‌آموزان مدارس ابتدایی تهران در مدارس دولتی ثبت‌نام کرده اند و هنوز تعداد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مشخص نیست اما به نظر می‌رسد تعداد بالایی نباشد.

جهان‌آرای در خصوص آمار پیش دبستانی‌های تهرانی گفت: ۵۰ هزار نوآموز پیش دبستانی امسال ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم سال گذشته ۳۵ هزار نفر بود و افزایش این تعداد به دلیل تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه کلاس بدون معلم نداریم، ادامه داد: نهایت تلاش خود را کرده‌ایم تا از مجاری مختلف، آموزگار لازم را برای مدارس ابتدایی تهران تأمین کنیم؛ بر این اساس از تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و افراد انتقالی گرفته به تهران، کمبودها را جبران کردیم.

وی بیان داشت: معلمان انتقالی گرفته به تهران ۲ دسته هستند که شامل آموزگاران و دبیران است که برای دبیران، دوره‌های ضمن خدمت برگزار کردیم.

جهان‌آرای با اشاره به کمبود فضا در تهران اظهار داشت: سیاست ما این است که مدارس ابتدایی با آمار بیشتر از ۲۵۰ نفر را در دو دوره اول و دوم تقسیم کنیم و مدرسه عیسی بهرامی که جشن شکوفه‌ها امروز در آن برگزار شد تنها میزبان پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: ۱۵۰۰ مدرسه دولتی و بیش از ۴۰۰ مدرسه غیردولتی ابتدایی در تهران وجود دارد که با تراکم متوسط ۳۰ تا ۳۳ نفری کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و در برخی مدارس، کلاس بالای ۳۶ نفر هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه در تهران بیش از ۹۸ درصد پوشش آموزشی در دوره ابتدایی داریم، گفت: سال گذشته در منطقه یک تهران در روستایی در لواسان، مدرسه ۲ نفره داشتیم و امسال هم مدرسه زیر ۱۰ نفر در روستاهای مناطق یک و پنج داریم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: