۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
مدیرعامل شرکت ملی نفت خبر داد:

تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد/ افزایش صادرات نفت خام در نیمه دوم ۹۶

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: هم‌اکنون صادرات نفت خام کشور با احتساب میعانات گازی بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز است که در نیمه دوم سال جاری، صادرات نفت خام به موازات افزایش ظرفیت تولید، افزایش خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، «علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران  اظهار داشت: در حال حاضر تولید نفت خام کشورمان بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این رقم تا پایان سال ۹۶ به ۴ میلیون بشکه در روز می رسد.

وی افزود: هم‌اکنون صادرات نفت خام کشور با احتساب میعانات گازی بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز است که در نیمه دوم سال جاری، صادرات نفت خام به موازات افزایش ظرفیت تولید، افزایش خواهد داشت.

معاون وزیر نفت با اشاره به اولویت توسعه میادین مشترک در رأس برنامه های وزارت نفت گفت: بیشتر افزایش ظرفیت های تولید نفت خام در ماههای آتی در پروژه های افزایش ظرفیت های تولید میادین مشترک رقم می خورد.

وی ادامه داد: توسعه هر چه سریعتر میادین مشترک نفتی و گازی محور اصلی مذاکرات این روزهای شرکت ملی نفت ایران با شرکت های متقاضی سرمایه گذاری در صنعت نفت است و پیش بینی می کنم که در آینده نزدیک شاهد امضای قراردادهای خوبی در این بخش باشیم.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: