۲۸ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

تعهد کردیم هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد‌ تومان را به بخش آموزش عالی کشور تخصیص دهیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پیگیری مطالبات دانشگاه‌های کشور در اولویت دولت است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدباقر‌ نوبخت‌ رئیس سازمان‌ برنامه و بودجه کشور‌ در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های کشور که در پژوهشگاه‌ پلیمر‌ و پتر‌وشیمی برگزار شد با اشاره به اینکه مهم ترین ابلاغیه‌ای که از سمت دولت برای من ارسال شده است‌ رشد توسعه‌ای‌ کشور است، اظهار کرد: اگر توسعه یافتگی‌ کاملاً درست انجام شود یک نقطه مثبت‌ در کارنامه من است‌ و اگر این کار به درستی انجام نشود من باید جوابگو باشم‌ زیرا توقعاتی‌ از من وجود دارد؛ در همین راستا من نیز از شما دانشگاهیان‌ توقع دارم‌ که به من کمک کنید و خواسته‌های سازمان ما را عملی کنید‌.

رئیس سازمان‌ برنامه و بودجه کشور ادامه داد: واژه توسعه‌ که در ادبیات سیاسی‌ و اقتصادی‌ تمام کشورها وجود دارد‌ شاخص‌ مهمی است که نشان از رونق کشورها دارد‌ واقعیت این است که توسعه کشور‌ به درستی انجام نمی‌ شود مگر اینکه ما و شما با یکدیگر‌ هماهنگ شویم‌.

وی با بیان اینکه جنس نگاه دولت دوازدهم در موضوعات علمی و فناوری با نگاه دولت‌های گذشته تفاوت دارد‌، گفت: توسعه سیاسی‌، اجتماعی و علم و فناوری موضوعی است که باید حتماً انجام شود. علم و فناوری یکی از ابعاد بسیار مهم توسعه هستند من به عنوان یک خدمتگذار‌ در یک سازمان، می‌گویم که توسعه انجام نمی‌شود مگر اینکه دانشگاه‌های ما بسیار فعال شوند.

فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید کارآفرین باشند

نوبخت تصریح کرد: پیش‌انداز ما برای توسعه علم و فناوری یک برنامه پنج ساله است که در لایحه ششم‌ در سندی طی صفحات ۳۸۷ الی ۴۱۰ نسبت به آنچه که می‌خواهیم به آن دست یابیم‌ توضیحات کامل داده‌ایم.

رئیس سازمان‌ برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه آنچه به عنوان برون‌داد نهایی در دانشگاه‌ها مهم است کار‌آفرین بودن آنها است، گفت: دانشگاهی می‌تواند در سطح بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشد که بتواند کار‌آفرین باشد و بر پایه نیازهای‌ اجتماعی و اقتصادی شکل گرفته باشد‌.

وی ضمن تشکر و قدردانی‌ از تیم دیپلماسی‌ ایران برای اینکه توانسته‌اند میزان فروش نفت را افزایش دهند، ادامه داد: امروزه‌ ما توانسته‌ایم در حوزه فروش نفت و افزایش بودجه دولت موفقیت‌آفرین باشیم‌ و بعد از هزینه‌های اجتماعی که بیشترین میزان بودجه را به خود اختصاص می‌دهند در حوزه آموزش عالی‌ بیشترین میزان‌ تخصیص‌ بودجه را داریم‌.

نوبخت ادامه داد: تعهد کردیم هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد‌ تومان را به بخش آموزش عالی کشور تخصیص دهیم و قول می‌دهیم که تمام تلاش خود را به کار گیریم تا ۱۰۰ درصد اعتباراتی‌ که در نظر گرفته‌ایم را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما پرداخت‌ها را تا حد توانمان‌ انجام می‌دهیم در صورتی‌ که شما نیز مطالباتی‌ که سازمان از شما می‌خواهد را انجام دهید، تصریح کرد: بیشترین بخش سازمان بودجه شما هستید‌، شمایی که با اعتماد و درک محدودیت‌ها انجام وظیفه‌ می‌کنید اما توقعاتی‌ که ما از شما داریم این است که متناسب با نظام عمل کنید‌ تا بتوانیم‌ در حوزه‌ علم و فناوری‌ موفق باشیم‌. برنامه ما این است که دانشگاه‌های کارآفرین‌ تحویل جامعه دهیم تا اگر من هم نتوانستم‌ خواسته‌های شما را برآورده کنم و کارم را به درستی انجام دهم شما به مشکل بر‌نخورید.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: