دبیر کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

توقف توسعه صنعتی کشور با پذیرفتن موافقت‌نامه پاریس

افضلی بابیان اینکه پذیرفتن موافقت‌نامه پاریس، مسیر توسعه صنعتی کشور را ناهموار خواهد کرد گفت: با توجه به اینکه کشور ایران در مسیر صنعتی شدن است؛ این امکان وجود دارد با پذیرفتن این موافقت‌نامه، محدودیت‌های در روند صنعتی شدن کشور ایجاد شود.

نظر افضلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون موافقت‌نامه پاریس گفت: با توجه به ایرادات گرفته‌شده به‌وسیله شورای نگهبان و همچنین اتفاقات اخیر که منجر به خروج امریکا از این توافق‌نامه شد، قطعاً، مجلس شورای اسلامی هم باید بررسی کارشناسی دقیق‌تری انجام دهد.

افضلی بابیان اینکه، پذیرفتن موافقت‌نامه پاریس، مسیر توسعه صنعتی کشور را ناهموار خواهد کرد گفت: هر کشوری که در مسیر صنعتی شدن گام بردارد، استفاده از سوخت‌های فسیلی را افزایش خواهد داد و به دنبال آن انتشار گازهای گلخانه‌ای آن کشور هم بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: کشور ایران هم در حال حاضر در مسیر صنعتی شدن است به همین دلیل این امکان وجود دارد با پذیرفتن موافقت‌نامه آب‌وهوایی پاریس محدودیت‌های درروند صنعتی شدن کشور به وجود آید.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه، پیرامون عدم ارائه سند تعهدات ایران (INDC)، توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست به مجلس شورای اسلامی گفت: ایراداتی در این خصوص به سازمان حفاظت محیط‌زیست وارد است. قطعاً با ارائه سند تعهدات ایران به مجلس، بررسی‌های همه‌جانبه‌تری را انجام خواهیم داد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: