هاشمی: توجه به اخلاق پزشکی یکی از وظایف مهم سازمان نظام پزشکی است

وزیر بهداشت: یکی از وظایف بسیار مهم سازمان نظام پزشکی توجه به مشکلات در حوزه اخلاق پزشکی است. مشکلاتی در حوزه پزشکی وجود دارد که نباید اجازه دهیم این مشکلات بیشتر شود و باید برای حل آنها تلاش شود.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحسن هاشمی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس کل جدید سازمان نظام پزشکی در محل مرکز قلب شهید رجایی تهران افزود:تلاش کنیم زمانی که مردم به ما پزشکان نیاز دارند برای پاسخ به نیازهای آنها شایسته عمل کنیم و این بزرگترین افتخار برای جامعه پزشکی است.
وزیر بهداشت افزود: ما گرفتاری ها و محرومیت های زیادی داریم و بخشی از آن باید توسط قانونگذاران حل شود، البته باید در دفاع از حقوق مردم بسیار سختگیر باشیم و این دست نظام پزشکی است.
وی اضافه کرد: با وجود همه اتفاقاتی که در رسانه و غیررسانه افتاده جامعه پزشکی جزو محبوب ترین ها بوده و مورد احترام و اعتماد مردم هستند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه مردم قدرشناس خدمات جامعه پزشکی هستند، افزود: مشکلاتی در حوزه پزشکی وجود دارد که نباید اجازه دهیم این مشکلات بیشتر شود و باید برای حل آنها تلاش شود.
هاشمی اضافه کرد: مجموعه دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت برای کمک به سازمان نظام پزشکی تمام تلاش خود را انجام خواهند داد.
وی ادامه داد: تردید ندارم که با حضور دکتر فاضل شاهد رعایت حقوق همه شهروندان و از جمله جامعه پزشکی باشیم.
هاشمی افزود: کشور دارای مشکلات متعددی است اما باید انتظارات ما، در حد داشته هایمان باشد و امیدواریم با صبر برای مراقبت بیشتر از هموطنان به خدمتگذاری بپردازیم.
وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری همه مسئولان اجرایی کشور، نظام سلامت بهتری در چهارسال آینده داشته باشیم.
در این مراسم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، فرهادی وزیر سابق علوم و اعضای هیات مدیره سازمان نظام پزشکی حضور دارند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: