۲۷ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین، عنوان کرد:

بی‌توجهی به صراحت‌های قانونی در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم

وقف‌چی پیرامون تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم، گفت: دولت برخلاف صراحت‌های قانونی عمل می‌کند. چراکه از یک سو، در اعلام به‌موقع قیمت کوتاهی می‌کند و از سوی دیگر، به این اصل که نرخ خرید تضمینی گندم باید مطابق با تورم موجود باشد، عمل نمی‌کند.

علی وقف‌چی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم سال ۹۷ گفت: دولت برخلاف صراحت‌های قانونی عمل می‌کند. چراکه از یک سو، در اعلام به‌موقع قیمت هم کوتاهی می‌کند و از سوی دیگر، نرخ خرید تضمینی گندم هرسال باید مطابق با تورم موجود باشد که به آن هم عمل نمی‌کند.

وی ادامه داد: طبق تورم موجود، قیمت گندم سال ۹۶ باید ۱۰درصد افزایش پیدا می‌کرد ولی این میزان فقط ۳درصد افزایش پیدا کرد.

وقف‌چی افزود: این ظلمی به کشاورزان و گندم کاران بود. چراکه درصد بالای از جمعیت گندم کاران در مناطق محروم هستند.

نماینده مردم طارم در مجلس شورای اسلامی پیرامون اقدامات مجلس در جهت اعلام و پرداخت به‌موقع مطالبات گندم کاران گفت: در برنامه ششم توسعه، مجلس شورای اسلامی، دولت را متعهد  به پرداخت به‌موقع مطالبات گندم کاران کرده است.

وی ادامه داد: در صورت تأخیر در پرداخت مطالبات، دولت موظف به جبران تأخیر از طریق پرداخت جریمه‌شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر کشور ایران ۶ برابر مصرف دنیا گندم مصرف می‌کند. ما باید الگو، فرهنگ و جیره غذایی را تغییر دهیم. تا زمانی که جیره غذایی کشور تغییر نکند، سیاست خرید تضمینی گندم باقیمت مناسب و بدون تأخیر در اعلام قیمت و پرداخت معوقات باید ادامه داشته باشد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: