۲۴ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳

خرید نفت هند از ایران ۴۲ درصد کاهش یافت

میزان واردات نفت هند از ایران در ماه اوت با کاهش ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به پایین ترین رقم از فوریه ۲۰۱۶ تاکنون رسید.

به گزارش عیارآنلاین، آمارهای به دست آمده از منابع صنعتی و اطلاعات گردآوری شده توسط موسسه تامسون رویترز نشان می دهد، میزان واردات نفت هند از ایران در ماه اوت به پایین ترین رقم از فوریه ۲۰۱۶ تاکنون یعنی ۳۳۵ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز رسیده که به معنای کاهش حدودا ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

آمارها نشان می دهد میزان واردات نفت هند از ایران در ماه اوت ۱۹٫۲ درصد نسبت به ماه جولای کاهش یافته است. هند به تلافی تصمیم تهران در خصوص واگذاری امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد ب به یک شرکت روس، در حال کاهش خرید نفت از ایران است.

این آمارها حاکی است، واردات نفت هند در ماه اوت ۵٫۳ درصد نسبت به یک سال قبل کاهش یافته و به ۴٫۰۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. در طی این ماه، واردات هند از آمریکای لاتین و آسیای میانه شامل روسیه نسبت به یک سال قبل رشد داشته و دهلی نو به این طریق کاهش خرید نفت از خاورمیانه و آسیا را جبران کرده است. خرید نفت هند از آفریقا تا حدود زیادی بدون تغییر مانده است.

عراق همچنان برای پنجمین ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت هند بوده و پس از آن عربستان در رتبه دوم قرار دارد. ونزوئلا و نیجریه در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند و ایران همچنان جایگاه پنجم را از آن خود کرده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: