عضو شورای شهر تهران: کمیسیون ماده ۱۰۰ منبعی برای تامین درآمدهای شهرداری نیست

به گفته نژاد بهرام، ” کمیسیون ماده ۱۰۰ منبعی برای تامین درآمدهای شهرداری نیست”، بخشی از آرای صادره به ناظران دیگر بر می گردد اما تا کنون حتی یکی از این آراء برای ناظران اجرایی نشده است؛ این در حالی است که اجرایی شدن این احکام می تواند به پیشگیری از تخلف کمک کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدمهدی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن تشکر از حضور فعال اعضای شورای شهر در کمیسیون های ماده ۱۰۰گفت: بر اساس این دستور عضوی انتخاب می شود که در کمیسیون سه نفره تعیین کننده ارزش معاملاتی املاک هستند. یک تاثیر این موضوع در رقم پارامتر A است که با ضرب شدن در پارامتر K در نهایت رقمی می شود که باید از سوی شهروندان پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع دوم تاثیری است که ماده هشت در آرای ماده ۱۰۰ دارد چرا که مجازات های ماده ۱۰۰ بر اساس همین ارزش معاملاتی تعیین می شو، گفت:  مسله سوم درباره عوارض پسماند است که بر اساس همین رقم تعیین می شود.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: تا الان ارزش معاملاتی تعیین شده به طرز نگران کننده ای رقم بالایی داشته است که این در همه زمینه های سه گانه باعث ایجاد مشکل شده است.

وی ادامه داد: از این رو پیشنهاد ما برای مواجه شدن با این مشکل این است که بتوانیم جدول فعلی را در حالت تعلیق در بیاوریم و به جدول قبلی برگردیم تا در سال آینده بتوانیم رقم های مناسبی برای ارزش معاملاتی املاک را تعیین کنیم تا شوکی به مردم وارد نشود.

حجت بیان کرد: برآورد ما این است که جدول فعلی نمی تواند جریان زندگی را در شهر ایجاد کند.

افشین حبیب زاده ، عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره گفت: به طور کلی شهرداری های مناطق باید از مذاکره بعد از صدور رای کمیسیون ماده ۱۰۰ منع شوند چرا که این اقدام موجب تالی فاسد می شود و هم اکنون شرایط به گونه ای است که برخی منتظر آرای ماده ۱۰۰ هستند.

به گفته حبیب زاده، اعداد قبلی برای صدور جرایم پایین بود و نمی توانست محدودیت برای جرایم ایجاد کند. از این رو اگر قرار است جدول جدید اجرایی نشود این موضوع باید به تایید صحن شورا برسد و مشخص شود جدول جدید بعد از چه زمانی اجرایی می شود.

زهرا صدر اعظم نوری، عضو دیگر شورای شهر در این باره گفت: نماینده های شورای شهر حضور فعالی در ماده ۱۰۰ دارند و تلاش می شود رویه ها اصلاح شود اما لازم است هماهنگی هایی در این زمینه با معاونت معماری و شهرسازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: پرونده هایی که از مناطق می آید باید به گونه ای مستند باشد که کمیسیون ماده ۱۰۰ بر اساس استناد قانونی به آنها نسبت به صدور آرا اقدام کند.

صدراعظم نوری همچنین بر ضرورت رسیدگی به کمیسیون توافقات و همچنین آرای شورای معماری مناطق و ارایه گزارش در این زمینه تاکید کرد.

زهرا نژادبهرام دیگر عضو شورای شهر تهران گفت:‌در کمیسیون ماده ۱۰۰ باید به رویکردی توجه شود که میزان وردی تخلفات با شدت آرای صادره کاهش پیدا کند. اگر رویکرد ما جلوگیری از تخلفات باشد یکی از راهکارهای آن در صد در آرای ماده ۱۰۰ است.

وی ادامه داد: ” کمیسیون ماده ۱۰۰ منبعی برای تامین درآمدهای شهرداری نیست”، بخشی از آرای صادره به ناظران دیگر بر می گردد اما تا کنون حتی یکی از این آرا برای ناظران اجرایی نشده است؛ این در حالی است که اجرایی شدن این احکام می تواند به پیشگیری از تخلف کمک کند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: