عضو کمیسیون عمران در گفتگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

مالیات بر عایدی سرمایه، راهکار‌ی جهت جلوگیری از سوداگری مسکن

بدری گفت: مالیات بر عایدی سرمایه که از معاملات مکرر جلوگیری می‌کند و افزایش ارزش به وجود آمده در بازار املاک که ناشی دلالی و سوداگری است را هدف قرار می‌دهد، یکی از مناسب‌ترین راهکار‌ها جهت جلوگیری از سوداگری مسکن است.

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون نوسانات قیمت خرید و اجاره بهاء مسکن گفت: ازجمله مؤلفه‌های تثبیت‌کننده نوسانات قیمت خرید و اجاره بهاء مسکن برقراری تعادل در عرضه‌وتقاضای آن است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با رکود مسکن مواجه هستیم، دولت باید برای افزایش عرضه و تولید مسکن برنامه‌ریزی کند.

نماینده مردم اردبیل پیرامون پرداخت تسهیلات خرید مسکن گفت: پرداخت تسهیلات خرید مسکن در قالب وام خرید ازجمله اقدامات دولت در جهت حمایت از مردم بوده است. ولی باید به سمت پرداخت تسهیلات کم‌بهره با اقساط پایین حرکت کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشاهده‌شده است که سود تسهیلات خرید مسکن حتی تا ۲۳درصد هم رسیده که به اعتقاد ما اتفاق خوبی نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص راهکارهای جلوگیری از سوداگری مسکن گفت: در حال حاضر بخش مسکن با معضلی به نام سوداگری مواجه است. این سوداگران باهدف به دست آوردن سود سرشار، اقدام به خریدوفروش تعداد بالای مسکن در سال می‌کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا، سیستمی باید تعریف شود و در آن سیستم مابتفاوت خریدوفروش مسکن محاسبه شود تا از سوداگری و به دست آوردن سودهای سرشار جلوگیری شود.

بدری در خصوص دریافت مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) گفت: مالیات بر عایدی سرمایه که از معاملات مکرر جلوگیری می‌کند و افزایش ارزش به وجود آمده در بازار املاک که ناشی دلالی و سوداگری است را هدف قرار می‌دهد یکی از مناسب‌ترین راهکار‌ها جهت جلوگیری از سوداگری مسکن است.

وی در پایان تصریح کرد: اگر دولت لایحه‌ای در این خصوص به مجلس شورای اسلامی بیاورد، قطعاً از آن حمایت خواهیم کرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: