آخوندی: رشد پایدار مسکن در سال ۹۶ آغاز شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد پایدار بخش مسکن از سال جاری با رویکرد اتکاء به منابع مردمی آغاز شده و دولت یارانه ای در این بخش پرداخت نکرده است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از چندین پروژه در شهر جدید گلبهار در جمع خبرنگاران افزود: امسال میزان تورم در بخش مسکن از تورم بخش عمومی کشور هم کمتر بوده؛ هر چند تورم در کشور کنترل و یک رقمی شده است.
وی گفت: سیاست دولت توانمندسازی مردم بوده و خوشبختانه اجرای این سیاست جواب داده و هم اکنون شمار افراد ثبت نام شده در صندوق پس انداز مسکن از ۲۶۰ نفر عبور کرده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: رشد سه ماهه امسال در بخش بازار مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷٫۱ درصد بود و این بخش نه تنها رشد منفی نداشت بلکه عقب ماندگی های گذشته را جبران کرد.
وی بیان کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم بر عدم اتکای به منابع دولتی استوار بود زیرا رشد متکی به منابع دولت با توجه به گرفتاری ها و مشکلات آن چندان قابل تحقق نیست و رشد پایدار تنها با اتکای به منابع مردم محقق می شود.
آخوندی اظهار کرد: هم اینک در مسیر پیشروی به سوی رونق باثبات در بازار مسکن هستیم و مدلی که وزارت راه و شهرسازی در این بخش دنبال می کند، اتکای به ظرفیت های بخش خصوصی در خود شهرها اعم از بافت قدیمی و بافت حاشیه ای، بدون مداخله دولت است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم دولت درباره واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی، گفت: این واحدها به هر یک از دستگاه های اجرایی که متقاضی باشند، واگذار می شود.
وزیر راه و شهرسازی در باره آزادراه مشهد – چناران – قوچان نیز گفت: این آزادراه به طول ۱۲۰ کیلومتر اجرا می شود که قطعه نخست آن به طول ۵۳ کیلومتر با اعتبار هفت هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال در مدت سه سال ساخته می شود.
آخوندی اظهار کرد: توسعه شبکه آزادراهی، سیاست وزارت راه و شهرسازی است و هم اینک در خراسان رضوی یک آزادراه از مسیر دوغایی به سمت شمال کشور و یک آزادراه از سبزوار به سمت مشهد در حال ساخت است.
به گزارش ایرنا، امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی از یکهزار و ۱۰۵ واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار، چندین پروژه روبنایی و زیربنایی شامل پارک مرکز شهر و هنرستان بهره برداری شد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: