هاشمی: حدود ۴۰ بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد

وزیر بهداشت: بخش مهمی از اقدامات در حوزه بیماران ای بی و از این دست بیماری ها وابسته به تصمیمات دولت و مجلس است،از نظر وزارت بهداشت حدود ۴۰ بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد و وقتی به فهرست این بیماری ها را نگاه می کنیم، شرایط بعضی خیلی سخت تر از بیماریهای خاص موجود است که برای بعضی از آنها در سال بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه می شود که قابل مقایسه با هزینه های بیماران ای بی نیست.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن هاشمی در بازدید از خانه بیماران ای بی و در جمع بیماران و خانواده هایشان گفت: دومین جلسه است که در خانه ای بی حضور دارم و امیدوارم در دولت دوازدهم بیش از گذشته بتوانیم انجام وظیفه کنیم.

وزیربهداشت با بیان اینکه بخش مهمی از اقدامات در حوزه بیماران ای بی و از این دست بیماری ها وابسته به تصمیمات دولت و مجلس است، خاطرنشان کرد: از نظر وزارت بهداشت حدود ۴۰ بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد و وقتی به فهرست این بیماری ها را نگاه می کنیم، شرایط بعضی خیلی سخت تر از بیماریهای خاص موجود است که برای بعضی از آنها در سال بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه می شود که قابل مقایسه با هزینه های بیماران ای بی نیست.

دکتر هاشمی گفت: علیرغم هزینه ها و خاص قلمداد نشدن بیماری ای بی، مشکلات خانواده های بیماران ای بیش از اینهاست و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که مربوط به معیشت آنها است

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت وجود یک سازمان رفاه اجتماعی موثر گفت: گفت: اگر یک سازمان رفاهی برای حمایت از این بیماران داشتیم، شاید امروز دلمان غصه دار نبود.

وزیربهداشت ادامه داد: نگاه ما مساعدت به این بیماران است، اما سایر نهاد ها و وزارتخانه ها هم باید بیایند و از نزدیک ببینند، چراکه از نردیک مشاهده کردن این بیماران می تواند، انگیزه ها را در جهت کمک به آنها بیشتر کند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: اگر مردم مهربان و شریف ایران با مشکل این بیماران آشنا شوند، در سطح استانی و ملی کمک های بیشتری خواهند کرد.

وزیربهداشت با بیان اینکه در حوزه پزشکی و مراقبت از بیماران ای بی، باید متمرکز عمل کنیم، تصریح کرد: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با کمک معاونت درمان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تمهیداتی را می توانند پیش بینی کنند تا خدمات پزشکی بیماران ای بی متمرکز ارائه شود و شاید نتوان این خدمات را در سطح شهرستان ها و استان ها واگذار کرد.

دکتر هاشمی ضمن تشکر از مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان به دلیل ارایه خدمات در این زمینه گفت: امیدوارم کمک های موثرتری را شاهد باشیم تا این بیماران به جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد.

وزیربهداشت گفت: مناسب نیست که این بیماران تحصیلات عالی داشته باشند، اما به جرم داشتن بیماری ای بی نتوانند،، شغل خوبی داشته باشند، باید چشم هایمان را روی مشکلات مردم باز کنیم و به آنها توجه کنیم.

دکتر هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه خانه ای بی ایجاد شده است و همین حرکت رشد خوبی در جهت کمک به بیماران محسوب می شود و لذا باید دایره خدمات گسترش پیدا کند.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: