۱۶ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۹
در همسنجی با دوره مشابه پارسال تحقق یافت

رشد ۶۴ درصدی صادرات گاز در پنج ماهه امسال

صادرات گاز در پنج ماه نخست پارسال به طور میانگین ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در روز بود که در مدت مشابه امسال با رشد ۶۴ درصدی، به ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب رسید.

به گزارش عیارآنلاین، شرکت ملی گاز ایران، مدیر نظارت و توزیع (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر افزود:
کل صادرات گاز در پنج ماه نخست پارسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب بود که امسال به پنج میلیارد مترمکعب رسید.
«مهدی جمشیدی‌دانا» ادامه داد: ارسال گاز به نیروگاه‌ها در ۱۵۵ روز آغازین پارسال (پنج ماهه نخست) به صورت میانگین ۲۰۴ میلیون مترمکعب در روز بود، در حالی که این رقم در مدت مشابه امسال به بیش از ۲۱۴ میلیون مترمکعب رسید که رشدی پنج درصدی را نشان می دهد.
به گفته وی، مصرف گاز صنایع عمده نیز در پنج ماه نخست پارسال ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب در روز بود که امسال به ۱۰۰ میلیون مترمکعب رسید و رشد۵٫۳ درصدی را ثبت کرد.
جمشیدی‌دانا درباره میزان گاز تحویلی به نیروگاه‌ها گفت: این میزان در پنج ماهه نخست پارسال ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب و در بازه زمانی مشابه امسال ۳۳ میلیارد مترمکعب بود.
وی میزان گاز مصرفی پارسال در صنایع عمده را نیز ۱۵ میلیارد مترمکعب اعلام کرد که امسال به ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب رسید.
به گزارش ایرنا، پس از راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، میزان تولید گاز به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته که این مساله، باعث تامین کامل گاز مورد نیاز داخل کشور و افزایش ظرفیت صادرات شده است.
اکنون ترکیه و عراق بزرگ ترین خریداران گاز ایران به شمار می روند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: