۱۵ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹

خط اعتباری ژاپن برای یک طرح جدید متانول ایران گشوده می‌شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا خلیج فارس با بیان این که ساخت و راه اندازی طرح جدید متانول به ۴۶۲ میلیون یورو منابع مالی نیاز دارد از احتمال تامین ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیون یورو اعتبار مورد نیاز این طرح از طریق یوزانس خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، تورج سید ارونقی در مورد روش‌های تامین منابع مالی این طرح، گفت: قرار است بخشی از منابع مالی و اعتباری این پروژه از محل خط اعتباری (یوزانس) که توسط شرکت‌های ژاپنی برای هلدینگ خلیج فارس بازگشایی شده، تامین شود.

وی با اشاره به پیشرفت حدود ۲۸ درصدی ساخت طرح پتروشیمی آپادانا خلیج فارس، تصریح کرد: در صورتی‌که منابع مالی تامین شود در مدت زمان کوتاهی پیشرفت این طرح با سفارش و نهایی کردن قراردادهای ساخت تجهیزات و ماشین آلات به حدود ۳۳ درصد می رسد.

از سال گذشته تاکنون خط اعتباری یوزانس در سه مرحله و به ارزش حدود ۹۶۰ میلیون یورو برای تامین منابع مالی طرح‌های جدید پتروشیمی توسط شرکت‌های ژاپنی برای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس باز شده است.

عادل نژادسلیم، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با بیان این که تاکنون از مجموع ۹۶۰ میلیون یورو خط اعتباری حدود ۶۴۰ میلیون یوروی آن برای تکمیل و بهره برداری طرح‌های در دست اجرا هزینه شده، گفته است: ۳۲۰ میلیون یورو از این خط اعتباری باقی مانده که ژاپنی‌ها آن را به حساب هلدینگ خلیج فارس واریز کرده و قصد داریم آن را برای شتاب دهی به ساخت سایر طرح‌های پتروشیمی در دست اجرا هزینه کنیم.

هدف از طراحی و ساخت پتروشیمی آپادانا خلیج فارس تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول بوده که خوراک این واحد از فازهای جدید پارس جنوبی تامین می شود.

 منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: