عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

بستر قانونی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین برای تجهیز هنرستان‌ها وجود دارد، آموزش و پرورش غافل نشود

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد وزارت آموزش و پرورش می‌توانند برای تجهیز هنرستان‌ها به منظور دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین استفاده کند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا سلیمی در واکنش به اظهارات متولیان آموزش و پرورش مبنی بر اینکه فقط ۵۴ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌ها در بوجه سال ۹۶ دیده شده در حالی که  بیش از هزار میلیارد برای تجهیز هنرستان‌ها نیاز است، گفت: در بودجه پیشنهادی از سوی دولت برای این عرصه ۴ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده بود و با همکاری نمایندگان مجلس حدود پنجاه میلیارد دیگر به این رقم اضافه شد لذا ابتدا در بودجه پیشنهادی باید اعتبار مناسب تبیین شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه تاکید زیادی به آموزش مهارت به محصلان شده از این رو متولیان عرصه تعلیم و تربیت مانند وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری باید تلاش کنند که سهم این حوزه به ۵۰ درصد میزان محصلان برسد، اظهار کرد: بر این اساس باید برای دستیابی به ایده‌آل‌های درنظر گرفته شده از ظرفیت‌های مختلف مانند بخش خصوصی برای تجهیز هنرستان‌ها کمک گرفت.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از طریق در نظرگرفتن ساز و کارهای لازم این موضوع را عملیاتی کنند، ادامه داد: بستر قانونی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی وجود دارد و فقط نیاز به همت مسئولان است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت خیرین نیز نباید مورد غفلت قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: در صورتی که برنامه ریزی صحیحی در حوزه آموزش‌های مهارتی صورت نگیرد نمی‌توان به اهداف سند برنامه ششم توسعه دست یافت.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: