دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

«آموزش» اولویت نخست ١٣۴ کشور در ١۵ سال آینده است

نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران: مجموعاً ١٣۴ کشور در سال گذشته در نشست شانگهای شرکت داشتند که همگی «آموزش» را اولویت اول ١۵ سال آینده جهان اعلام کردند؛ضمن اینکه اهمیت نوشتن و یادگرفتن، اولویت اول بشر است.اکنون ٢۶۴ میلیون کودک و نوجوان در جهان از تحصیل بازمانده‌اند. در سال ٢٠١۵، نیمی از بزرگسالان بیسواد در آسیای جنوبی و یک چهارم آنها در صحرای افریقا هستند.

به گزارش عیارآنلاین، سعدالله نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، امروز در همایش ملی سوادآموزی که در سالن حجاب برگزار شد، اظهار داشت: مجموعاً ١٣۴ کشور در سال گذشته در نشست شانگهای شرکت داشتند که همگی «آموزش» را اولویت اول ١۵ سال آینده جهان اعلام کردند؛ضمن اینکه اهمیت نوشتن و یادگرفتن، اولویت اول بشر است.

وی با بیان اینکه ٧۵٠ میلیون بزرگسال در جهان فاقد مهارت سواد هستند، گفت: اکنون ٢۶۴ میلیون کودک و نوجوان در جهان از تحصیل بازمانده‌اند.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو افزود: در سال ٢٠١۵، نیمی از بزرگسالان بیسواد در آسیای جنوبی و یک چهارم آنها در صحرای افریقا هستند.

نصیری قیداری با اشاره به اینکه ٩۵ درصد افراد آسیای شرقی باسواد هستند، تصریح کرد: نرخ سوادآموزی در افریقای لاتین افزایش داشته است و باید این عدد بیشتر شود.

وی اضافه کرد: در سال ٢٠١۵ تا ٢٠١۴، ١۵ درصد افراد جهان فاقد مهارت‌های کاربردی بودند که ۶۴ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو بر سوادآموزی با استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های جدید تاکید کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: