نماینده مجلس: افزایش جذب دانشجوی خارجی تکلیف قانونی وزارت علوم است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد جذب دانشجوی خارجی در ایران سبب برند شدن دانشگاه‌های کشورمان و تقویت دیپلماسی علمی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، داود محمدی در خصوص اهمیت جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور و تاکید نسبت به تحقق این مهم در برنامه ششم توسعه، گفت: امروزه پیشرفت‌های زیادی در علوم پزشکی، انسانی و غیره در دانشگاه‌های کشور رخ داده و توجه به همین امر می‌تواند زمینه حضور دانشجویان خارجی را بیشتر کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حضور دانشجویان خارجی در ایران می‌تواند سبب انتقال فرهنگ اصیل ایرانی –  اسلامی شود، اظهار کرد: در این بین نباید اهمیت مبادله فرهنگ و تقویت ارتباط با کشورهای دیگر از طریق دیپلماسی علمی را فراموش کرد که این مهم یکی از ابزارهای تحقق آن محسوب می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه افزایش جذب دانشجوی خارجی تکلیف قانونی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، ادامه داد: به نظر می‌رسد وزارتخانه مذکور باید با هدفگذاری اولیه برای جذب دانشجو به سراغ کشورهای همسایه و بعد سایر کشورها برود تا بتوان هرچه سریع‌تر اهداف کلان این حوزه را به ثمر برسانیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه باید اذعان کرد وقتی افرادی از کشورهای دیگر به ایران بیایند و ادامه تحصیل دهند سبب برند شدن دانشگاه‌های داخلی می‌شود، افزود: به عنوان مثال هم اکنون تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های سراسر کشور مانند جامعه المصطفی العالمیه در حال تحصیل هستند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راه‌های افزایش دانشجویان خارجی، افزایش رشته‌های تحصیلی است که سبب علاقه‌مندی افراد برای حضور در دانشگاه‌های ایران می‌شود لذا با تدبیر می‌توان این امر را محقق کرد./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: