۱۲ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱
معاون اداری مالی و اداری وزارت علوم:

شمار دانشجو و اعضای هیات علمی ملاکی برای تخصیص اعتبار دانشگاه‌ها نیست

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت که شمار دانشجو و اعضای هیات علمی و تعداد کارمندان دیگر ملاکی برای تخصیص اعتبار از سوی این وزارتخانه به دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی نیست.

به گزارش عیارآنلاین، حسین عسکریان ابیانه روز یکشنبه در جمع اعضای شورای دانشگاه کاشان با بیان اینکه افزایش اعضای هیات علمی در دانشگاه ها افتخار برای وزارت علوم نیست، افزود: گرچه دانشجو به عنوان نیروی محرکه برای دانشگاه های نیاز است اما مرکزهای آموزش عالی و دانشگاه های کشور باید به سمت دانشگاه نسل سه (کارآفرینی) بروند.
وی در خصوص اجرای طرحهای پژوهشی در دانشگاه ها نیز تاکید کرد: تخصیص بودجه برای اجرای این طرحها امسال منوط به ارائه برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی است و تا این پژوهشها قابل قبول و مشخص نشود که به کجا خواهد انجامید اعتباری به آن تخصیص داده نخواهد شد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با اشاره به محدودیتهای منابع اعتباری دولت و همچنین کمک خیران در ساخت و سازهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: این تفکر که ما از دولت طلب داریم، درست نیست، چون دولت حتی در حکم کارمندان درج کرده که پرداخت حقوق به شرط، تامین اعتبار است.
رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد با کمک معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، طرحهای نیمه تمام این دانشگاه تکمیل و به بهره برداری برسد.
عباس زراعت، توسعه فضای علمی و خدماتی این دانشگاه را مدیون تلاشهای خیران دانست و اظهار کرد: حدود ۲۰ هزار مترمربع طرح های دانشگاه با کمک خیران ساخته شده است.
وی با اشاره به تاسیس بنیاد خیران و بنیاد نخبگان سعیدی که از جمله فعالیت های خیران در این دانشگاه است، افزود: با همکاری خیران سه کرسی وقفی بین المللی در دانشگاه راه اندازی شده است.
زراعت همچنین قرار گرفتن این دانشگاه در بین ۱۰دانشگاه برتر کشور و جزو یک درصد برتر دانشگاه ها و قرار گرفتن در ردیف سطح ۲ دانشگاه ها و جزو ۵ دانشگاه برتر در جذب دانشجویان خارجی را از جمله افتخارهای دانشگاه کاشان برشمرد و گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان در سال گذشته رتبه نخست را بین دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی کشور کسب کرد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد با حضور معاون اداری مالی وزارت علوم میزان مطالبات دانشگاه پرداخته شود و با پرداخت ۵۰ درصدی از اعتبارهای طرح های نیمه تمام خیران در تسریع تکمیل آنها برای بهره برداری کمک کند.
در سفر معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات وفناوری آیین کلنگ زنی سه طرح عمرانی خدماتی با مجموع زیر بنای ۳ هزار و ۹۰۰ مترمربع با تخصیص۴۰ میلیارد ریال اعتبار در این دانشگاه کاشان زمین زده شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: