سرپرست وزارت علوم:

باید از دانشگاه به عنوان فرصتی برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نگاه و نگرش جهادی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و ارکان اجرایی کشور نهادینه شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید ضیاء هاشمی در دیدار با رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اکنون حدود ۴٫۵ میلیون دانشجو در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند، افزود: الگوی جهاد و جهاد دانشگاهی، الگوی موفقی بوده است.
وی گفت: جهاد دانشگاهی یکی از ارکان آموزش عالی بوده، هست و خواهد بود.
هاشمی با بیان اینکه حضور جهاد دانشگاهی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رخدادی مفید بوده و برکات زیادی داشته، از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از طرح جهاد دانشگاهی برای اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی خبرداد و گفت: برنامه های پیشنهادی جهاد دانشگاهی در خصوص اشتغال و اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی به طور جدی مورد توجه و حمایت وزارت علوم قرار خواهد گرفت.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ظرفیت و توانمندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد و افزود: باید از دانشگاه به عنوان فرصتی برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.
رئیس جهاد دانشگاهی نیز در ادامه این دیدار با اشاره به سابقه جهادی سرپرست وزارت علوم گفت: جهاد دانشگاهی بازوی فکری و اجرایی برای وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی محسوب می شود.
سید حمید رضا طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه های علم، پژوهش، فناوری و نوآوری از تجربیات خوبی برخوردار است افزود: نیروهای جوان، خوش فکر و متخصص با رویکرد جهادی می توانند امورات کشور را در حوزه های اجرایی و آموزش عالی مدیریت کنند.
وی ادامه داد: ایجاد تعادل بین مطالبات متنوع دانشگاهیان اعم از استادان و دانشجویان، ظرافت هایی را می طلبد که دکتر هاشمی سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از این توان برخوردار است.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: