۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد

هر ماه ۳۲۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار می شود

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: بناست از مهرماه سال جاری تا اردیبهشت ماه سال ۹۷، ماهانه حداقل ۳۲۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود، که این امر می‌تواند در روند پوشش مصرف برق در تابستان سال ۹۷ بسیار مؤثر باشد.

به گزارش عیارآنلاین، «محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه‌های حرارتی امروز در مورد روند برنامه‌های بخش تولید برای پیک سال آینده اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا اردیبهشت ماه سال آینده قرار است حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود که این امر می‌تواند در پوشش پیک سال آینده بسیار مؤثر واقع شود.

وی افزود: بخش تولید نیروگاه‌های حرارتی در پیک سال جاری نیز موفق عمل کرد و ما توانستیم با همکاری سایر بخش‌ها از پیک بی سابقه ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی با موفقیت عبور کنیم و رکورد عدم خاموشی را در ۱۵ سال گذشته ثبت کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای اجرای برنامه تعمیرات نیروگاهی در سال جاری گفت: با توجه به ذخیره کافی برق و روند پیش بینی‌ها مبنی بر عدم وقوع رکورد شکنی دوباره مصرف برق در تابستان سال جاری، احتمالاً روند فرستادن نیروگاه برای تعمیرات تا ۲ هفته دیگر آغاز خواهد شد.

طرز طلب تأکید کرد: بناست از مهرماه سال جاری تا اردیبهشت ماه سال ۹۷، ماهانه حداقل ۳۲۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود، که این امر می‌تواند در روند پوشش مصرف برق در تابستان سال ۹۷ بسیار مؤثر باشد.

مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور در پایان با اشاره به گمانه زنی برخی رسانه مبنی بر نداشتن برنامه مشخص برای مدیریت پیک سال آتی در روزهای جاری گفت: چنین مطالبی به هیچ وجه صحت ندارد و این شرکت با توجه به زمانبندی های موجود و استراتژی خود برنامه‌های تولید در بخش نیروگاهی را با جدیت و دقت تمام اجرا خواهد کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: