عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

وزارت صنعت، معدن و تجارت رویکردی واردات‌محور دارد

اکبری درخصوص گرفتن اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران و اعطای آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: این تصمیم به صلاح تولید ملی نیست، چراکه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیشتر رویکردی واردات‌محور دارد.

به گزارش عیارآنلاین، در چند روز گذشته و هم‌زمان با انتخاب وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، صحبت‌هایی درخصوص ملغی شدن اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران (GTC) و واگذاری اختیارات این مجموعه به وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شده است. موضوعی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقدامی نادرست و در جهت تضعیف توان تولید داخلی است، چراکه مدیریت یکپارچه تولید و بازرگانی را از بین خواهد برد و تعارضاتی در پاسخگویی ایجاد خواهد کرد.

در همین راستا، پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، در گفتگو با علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به این موضوع پرداخته است. اکبری درخصوص سلب اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران (GTC) و واگذاری آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بنده این اقدام را به صلاح نمی‌دانم و قطعاً به تولید داخل لطمه وارد خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بیشتر رویکردی واردات‌محور  دارد. در صورت افزایش واردات، تولید ملی تحت شعاع قرار خواهد گرفت و هیچ دستگاهی هم پاسخگو نخواهد بود.

نماینده مردم شیراز بابیان اینکه اختیارات شرکت بازرگانی دولتی ایران باید محفوظ بماند، گفت: اختیارات، صادرات و واردات محصولات کشاورزی باید در یک مجموعه واحد و هماهنگ با وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: