۱۸ شهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۸

محدودیت واردات، راهبرد روس‌ها برای افزایش تولیدات کشاورزی

الکساندر تکهوف، وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد که از آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی تاکنون، صادرات گندم این کشور با ۱۱ درصد افزایش، به بیش از ۵میلیون تن رسیده است؛ روسیه در سال زراعی ۲۰۱۵-۲۰۱۶، در زمینه صادرات غلات، از آمریکا و کانادا پیشی گرفته بود.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، الکساندر تکهوف، وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد از آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی در این کشور تاکنون صادرات گندم با ۱۱ درصد افزایش به بیش از ۵ میلیون تن رسید.

تکهوف گفت: ما در سال جدید می توانیم علاوه بر پاسخ به تقاضای های بازار داخل برای تامین نان و غلات به فکر صادرات بیشتر این محصولات باشیم.

وی در دیدار با مسئولین وزرات جهاد کشاورزی افزود: از آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی در این کشور تاکنون صادرات گندم با ۱۱ درصد افزایش به بیش از ۵ میلیون تن رسید.

وزیر جهاد کشاورزی روسیه با بیان این که بازار غلات در این کشور از ظرفیت بالایی برای صادرات برخوردار است، گفت:
صادرات جو در مقایسه با سال قبل ۷۱ درصد افزایش یافته است، ضمن این که صادرات ذرت با افزایش ۱۲ برابری و صادرات سایر محصولات کشاورزی با رشد بیش از ۳۱ درصدی روبرو بوده است.

در سال زراعی ۲۰۱۵-۲۰۱۶، روسیه با صادرات ۳۳ میلیون و ۸۹۳ تن غلات از جمله ۲۴ میلیون و ۶۰۴ تن گندم در این زمینه از ایالات متحده آمریکا و کانادا پیشی گرفت.

گفتنی است یکی از مهمترین تصمیماتی که سبب افرایش صادرات محصولات کشاورزی شده است، ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی توسط روسیه از کشورهای آمریکا، کانادا و برخی کشورهای اروپایی در پی تحریم های این کشورها بوده است.

روسیه بزرگترین تولید کننده غلات جهان به شمار می رود، همچنین صادرات غلات این کشور از صادرات تسلیحات نظامی پیشی گرفته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: