یک مقام مسئول:

بخشی از ۱٫۵میلیارد دلاری که قرار است برای توسعه اشتغال مناطق روستایی اختصاص داده شود مربوط به حوزه گردشگری است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: مبلغ پیشنهادی این سازمان برای اجرای طرح‌های در دست اجرا و طرح‌هایی که در آینده به اجرا در می‌آید حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش عیارآنلاین، کرمعلی قندالی درباره برنامه‌های این سازمان برای توسعه گردشگری در مناطق عشایری کشور اظهار کرد: بخشی از یک و نیم میلیارد دلاری که قرار است برای توسعه اشتغال مناطق روستایی و عشایری  اختصاص داده شود  مربوط به حوزه گردشگری است.

وی افزود: برای ارائه این تسهیلات سقفی در نظر گفته نشده است و با توجه به حجم پروژه، این تسهیلات  به متقاضیان  جامعه عشایری کشور پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر کشور ادامه داد: هر نوع طرحی که در قالب گردشگری عشایری بگنجد، تسهیلات لازم برای انجام پروژه مزبور پرداخت می‌شود و سقفی برای پرداخت ندارد.

وی تصریح کرد: مبلغ پیشنهادی سازمان امور عشایر کشور برای اجرای طرح‌های در دست اجرا و طرح‌هایی که در آینده در حوزه گردشگری عشایر  به مرحله اجرا در می‌آید، حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.

این مقام مسئول درباره سود این تسهیلات گفت: سودی که شورای نگهبان برای ارائه این تسهیلات به اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفته ۶ درصد است که طرح‌های توسعه گردشگری در مناطق عشایری کشور  را هم در بر می‌گیرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: