ماهر: طب تسکینی در سند ۱۴۰۴ درمان دیده شده است

معاون فنی معاونت درمان وزارت بهداشت: در سند درمان کشور سه نوع تخت بیمارستانی ویژه، حاد و مزمن تعریف شده است و با توجه به اینکه در تمام دنیا بیمارستان های عمومی هر سه نوع تخت را دارند، از این پس، هر فردی تقاضای بیمارستان کند، باید به میزان تعیین شده هر سه نوع تخت را داشته باشد. طب تسکینی در سند ۱۴۰۴ درمان دیده شده است

به گزارش عیارآنلاین، دکتر علی ماهر، در نشست خبری ابلاغ نقشه راه درمان ۱۴۰۴ درخصوص فاصله فیزیکی مابین بیمارستان ها در سند ۱۴۰۴ گفت: در کشور سه دسته شهر داریم که فاصله جغرافیایی برای تمام آنها درنظر گرفته شده است.

وی افزود: برای مناطق دورافتاده کشور که با شهرهای کوچک فاصله زیادی دارند، فاصله بین شهرها در نظر گرفته شده است و به هرکدام از شهرها جداگانه امکانات بهداشتی درمانی و بیمارستانی تعلق گرفته است و همچنین برای شهرهای بزرگتر که شامل مراکز استان هم می شود، دسترسی فقط در محدوده شهر در نظر گرفته شده است، یعنی از هر نقطه شهر، امکان رسیدن به بیمارستان وجود دارد و مشکلاتی مانند ترافیک و جمعیت زیاد دست و پا گیر نیست.

دکتر ماهر خاطرنشان کرد: برای تهران و شش کلانشهر دیگر از جمله، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز و کرج علاوه بر رعایت فاصله جغرافیایی، مناطق شهرداری داخل شهر هم درنظر گرفته شده است، یعنی هرکدام از این مناطق شهرداری، مانند شهرستان مجزا در نظر گرفته شده اند و بر این اساس تقسیم بندی شده تا دسترسی عادلانه فراهم شود.

وی با بیان اینکه طب تسکینی نیز در سند ۱۴۰۴ دیده شده است، گفت: در این سند سه نوع تخت بیمارستانی ویژه، حاد و مزمن تعریف شده است و با توجه به اینکه در تمام دنیا بیمارستان های عمومی هر سه نوع تخت را دارند، از این پس، هر فردی تقاضای بیمارستان کند، باید به میزان تعیین شده هر سه نوع تخت را داشته باشد.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: