عقد قرار داد ۸٫۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات حمایت از صنایع این وزارتخانه گفت: برای نخستین بار در کشور در دولت یازدهم ۸٫۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت عقد قرارداد شد

به گزارش عیارآنلاین، بهروز ریاحی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از طرح های صنعتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ۷ میلیارد دلار از این میزان، در صنعت خودروسازی سرمایه گذاری شده است.
به گفته وی، رشد صنعت در ابتدای دولت یازدهم منفی ۱۰٫۲ بود که با روی کارآمدن دولت یازدهم و اجرای سیاست های حمایتی از بخش تولید و صادرات، سرمایه گذاری ثابت و پرداخت سرمایه در گردش به واحدهای تولید رشد صنعت امسال به مثبت ۴٫۸ رسیده است.
ریاحی با بیان اینکه مطابق برنامه ریزی های انجام شده رشد صنعت امسال به مثبت ۶ می رسد، افزود: ۷ طرح فولادی ناتمام از دولت دهم در کشور برجای مانده بود که در این میان ، طرح فولادی سفید دشت چهارمحال و بختیاری به عنوان نخستین طرح سال گذشته بهره برداری شد.
به گفته وی، با تسریع فعالیت در دست اقدام در بخش طرح های فولادی ناتمام، زنجیره کامل فولاد کردستان و فولاد چابهار تا پایان سال ۹۷بهره برداری می شود.
رئیس هیات حمایت از صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سال گذشته ۵۴٫۲ میلیارد دلار صادرات کالا و ۵۴٫۱ میلیارد دلار واردات کالا به کشور انجام شد.
ریاحی ادامه داد: مطابق برنامه ریزی های انجام شده امسال ۶۰ میلیارد دلار صادرات کالا از کشور انجام می شود.
به گفته وی، صنعت و معدن در کشور به ۱۶۸ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که اگر این اعتبار تامین شود برای یک میلیون نفر در این بخش اشتغال ایجاد می شود.
به گزارش ایرنا، همزمان با آخرین روز از هفته دولت ۱۶ طرح تولیدی صنعت و معدن با حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در چهارمحال و بختیاری بهره برداری و افتتاح شد.
یکهزار و ۱۲۷ واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: