سرپرست وزارت علوم: اگر صنعت به علم و دانشگاه متکی شود تحول اقتصادی فراهم می‌شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هدف مشترک ما در دولت رسیدن به یک جامعه آرام، امن و پیشرفته است که به‌عنوان شعار دولت دوازدهم تعیین‌شده و مطالباتی ملی هستند .

به گزارش عیارآنلاین، سید ضیا هاشمی عصر امروز در سومین نشست شورای اداری استان هرمزگان بابیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوهای موفقی از مدیریت بوده اند، عنوان کرد: نوع نگاه این شهیدان بزرگوار برگرفته از دین مبین اسلام و تعالیم پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است .

وی ادامه داد: ویژگی شهیدان رجایی و باهنر این بوده است که محل شهادت آن ها محل کار آن ها بوده است و ما هم باید دفتر کار خود را به عنوان میدان جهاد و تلاش بدانیم و بر این اساس مدیریت ما نیز مدیریت جهادی خواهد بود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه امروز دولت این امکان را ندارد که منابع کافی را تأمین و در اختیار بخش های مختلف قرار دهد، افزود: منابع دولت محدود است و امروز دولت مکلف است رقم کلانی را به صندوق های بازنشستگی بپردازد و برای پرداخت یارانه نیز هزینه سنگینی متوجه دولت است اما منابع درآمدی دولت تنها نفت و مالیات است .

هاشمی تصریح کرد: سیاست قطعی دولت بر این است که همه دستگاه ها در یک اقدام هماهنگ تلاش کنند منابع به حداکثر برسد و مصارف به حداقل برسد .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه کشور ما ظرفیت های خوب و فوق العاده ای دارد، اظهار کرد: منابع انسانی، امنیت و سرمایه های بزرگ و مهم ترین آن ظرفیت های مردمی در کشور وجود دارد و می توانیم در این موقعیت یک خیز تاریخی داشته باشیم اما اگر از این فرصت خوب استفاده نشود، می تواند خطرات و چالش هایی داشته باشد .

هاشمی بابیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت های راهبردی دارد، اظهار کرد: بیش از ۷۰ هزار دانشجو در این استان مشغول تحصیل هستند و مؤسسات آموزشی فراوانی در این استان وجود دارد .

وی اضافه کرد: اگر صنعت به علم و دانشگاه متکی شود آن زمان چشم اندازی از رشد و تحول اقتصادی فراهم می شود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: هدف مشترک ما در دولت رسیدن به یک جامعه آرام، امن و پیشرفته است که به عنوان شعار دولت دوازدهم تعیین شده و مطالباتی ملی هستند .

هاشمی افزود: هدف نهایی این است که کشوری مقتدر باشیم . اقتدار ابعاد مختلف دارد و یک بعد آن ازنظر نظامی است اما نیاز به اقتدار علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز داریم .

وی بابیان اینکه انتخابات پرشور امسال نشان داد جامعه مسیر دولت تدبیر و امید را تایید می کند، خاطرنشان کرد: ما موظفیم برای نگه داری این امانت در فرصت چهارساله دیگر به سمت جامعه مقتدر و امن، آرام پیشرفته حرکت کنیم و اگر همه سطوح در جامعه دست به دست هم دهند موفق خواهیم بود .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یکی از رویکردهایی که موردتوجه قرارگرفته بهره گیری از ظرفیت های دریاست که بیشترین این ظرفیت ها باکیفیت بسیار خوب در هرمزگان موجود است و اهتمام به این موضوع و بسیج کردن نیروهای استان به این سمت یک ضرورت است .

هاشمی ادامه داد: هدف ما تحقق رشد ۸ درصدی در اقتصاد است و اهتمام دولت به این امر است اما رسیدن به این رقم بسیار دشوار است و دولت سال گذشته با ایجاد ۶۰۰ هزار فرصت شغلی که نیاز به سرمایه گذاری دارد یک رکورد برجا گذاشت .

وی بیان کرد: اگر ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور صورت گیرد، رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق می شود و رسیدن به آن مستلزم تلاش جدی است و هرمزگان از استان های تأثیرگذار در این عرصه خواهد بود و از ظرفیت های جدی و اصلی برای تحقق هدف رشد اقتصادی برخوردار است .

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: حل مسائل استان هرمزگان در گرو این است که نگاه محلی به نگاه ملی پیوند بخورد و دولت این اهتمام را دارد در حوزه های مختلف نسبت به استان ها توجه ویژه کند و نیاز است زمینه ها و فرصت ها و استعدادها در استان ها شناسایی و معرفی شود تا پیوندهای ملی و محلی بتواند مشکلات استان ها را حل کند.

منبع: نسیم آنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: