۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶

معاون آموزشی دانشگاه آزاد: تهیه طرح آمایش آموزش عالی دانشگاه آزاد در دست اجراست

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارزیابی رشته‌های دانشگاه براساس طرح آمایش آموزش عالی انجام می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد، اظهار داشت: تهیه طرح آمایش آموزش عالی دانشگاه آزاد در دست اجراست و بدنبال این هستیم با اجرای پرتال یکپارچه آموزشی و طرح جامع نظارت و ارزیابی، امکان کنترل و ارزیابی و نظرخواهی از دانشجویان فراهم شود.

وی افزود: ارزیابی‌های لازم در این خصوص انجام شده و با این کار می‌خواهیم شرایط مطلوب و مناسب‌تری ایجاد کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد درباره مشکلات دانشگاه آزاد در زمینه مجوز رشته‌های تحصیلی گفت: تقاضای آموزش‌عالی در کل دانشگاه‌ها رو به کاهش است. دانشگاه آزاد در سال ۹۵، ۸۵ هزار نفر ظرفیت پذیرش داشت که امسال بیش از نصف این عدد ثبت‌نام داشتیم البته این مابه تفاوت در دوره‌های کاردانی و کارشناسی است.

رهایی با بیان اینکه دانشگاه آزاد سال گذشته ۸۵۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش داشته که حدود نیمی از این ظرفیت تکمیل شد، ادامه داد: در نظر داریم با بازنگری دوره‌های کاردانی بتوانیم مشکل بخشی از خالی ماندن ظرفیت‌های دانشگاه را رفع کنیم.

وی در پایان اضافه کرد: ارزیابی رکود اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد نیز انجام شده، برنامه داریم ارزیابی مجدد رشته‌های دانشگاه را  براساس طرح آمایش آموزش عالی انجام دهیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: