معاون آموزشی دانشگاه آزاد: نیمی از ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد خالی ماند

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : ظرفیت امسال پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ۸۵۰ هزار نفر بود که نیمی از آن خالی ماند.

به گزارش عیارآنلاین،علیرضا رهایی روز شنبه در یک نشست خبری افزود: بیشترین ظرفیت خالی مربوط به دوره های کاردانی به کارشناسی با ۴۰۰ الی ۴۵۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش است .
وی با بیان اینکه باید به دنبال آموزش دوره های مهارتی در این مقطع تحصیلی باشیم ، اظهار کرد: آموزش دوره های مهارتی در دوره کاردانی به کارشناسی می تواند برای پر کردن ظرفیت های خالی دانشگاه آزاد اسلامی جوابگو باشد.
رهایی ادامه داد: در حال حاضر تقاضا برای ورود به آموزش عالی در کشور رو به کاهش است و برای جذب دانشجو باید تمهیدات ویزه ای اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینکه باید رشته هایی ایجاد شود که تقاضای شغل در آن وجود داشته باشد، تصریح کرد: لازم است مجموعه های بین رشته ای جدید تدوین شود و برنامه های موجود از کاردانی به کارشناسی به سمت آموزش مهارتی پیش رود.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد درخواست‌های هیات علمی برای انتقال به تهران،اضافه کرد: بیشترین درخواست ها انتقال یا ماموریت از واحدهای مختلف به سمت تهران بود، ولی با توجه به اینکه در تهران هم تراکم عضو هیات علمی وجود دارد و هم این جایه‌جایی باعث می‌شد بسیاری از کلاس‌های درس در واحدهای استانی بدون استاد بمانند و تعطیل شوند ،سخت‌گیری‌های لازم در این زمینه وجود دارد.
رهایی تاکید کرد: تمرکز اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در بررسی درخواست‌‌های انتقال یا ماموریت اعضای هیات علمی، این بوده که انتقال از شهرستان به تهران بسیار محدود باشد و برای پاسخ مثبت دادن به درخواست انتقال از شهرستان به تهران دو اصل مهم در نظر گرفته شده است.
رهایی افزود: این دو اصل شامل آن است که در واحدها واقعا آن نیاز وجود نداشته یا اینکه مجوز رشته دانشگاه آزاد با شرط حضور آن افراد نبوده است، با رعایت این دو اصل دانشگاه آزاد اسلامی با درخواست‌ اعضای هیات علمی و انتقال یا ماموریت‌ آنها در واحدهای استان تهران موافقت کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: