رئیس سازمان جنگل‌ها:

مسایل زیست محیطی کشور و بحران آب از طریق آبخیزداری، آبخوانداری و حفظ جنگل‌ها و مراتع حل می‌شود

جلالی: با آن که منابع زیر زمینی آب بالای ۵۵ درصد منابع آب کشور را تامین می کند، اما پس از انقلاب اسلامی کمتر از نیم درصد اعتبارات به بازسازی این منابع اختصاص یافته است. مسایل زیست محیطی کشور و بحران آب از طریق آبخیزداری، آبخوانداری و حفظ جنگل‌ها و مراتع حل می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،خداکرم جلالی امروز شنبه در مراسم گرامیداشت هفته دولت افزود: با آن که منابع زیر زمینی آب بالای ۵۵ درصد منابع آب کشور را تامین می کند، اما پس از انقلاب اسلامی کمتر از نیم درصد اعتبارات به بازسازی این منابع اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، بودجه خوبی به منابع طبیعی اختصاص یافته و اعتبارات در این حوزه چند برابر شده است.
جلالی ابراز امیدواری کرد، سیاست هایی که در دولت یازدهم پایه گذاری شده مانند برجام، با تدبیر و درایت این دولت به رغم سختی ها و همچنین سلطه گری ها و زورگویی های آمریکا به نتیجه نهایی برسد.
وی با اشاره به تصمیم خروج آمریکا از توافقنامه پاریس اظهارداشت: این توافقنامه در زمینه تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین و پیامدهای آن نظیر تخریب زیست محیطی، افزایش گاز کربنیک و بیابانزایی و راهکارها مطرح است و از این رو خروج آمریکا از این توافقنامه یک افتضاح زیست محیطی محسوب می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اثرات مسایل زیست محیطی کمتر از تحمیل جنگ به کشورها نیست و از این رو همه کشورها باید برای کاهش تخریب محیط زیست تلاش کنند و ایران نیز در این راستا باید در یک برنامه ۱۰ ساله ۱۲ درصد سرانه تولید گاز کربنیک خود را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه هر سازمانی را باید بر اساس منابع انسانی ارزیابی کرد، گفت: بسیاری از کشورها، منابع زیرزمینی ضعیفی دارند، اما به دلیل توجه به منابع انسانی و تربیت، آموزش و توانمندسازی آنها توانسته اند در عرصه های اقتصادی خود ارزش افزوده ایجاد کنند.
بنابر این گزارش، مساحت کل منابع طبیعی کشور بیش از ۱۳۴ میلیون هکتار است که از این میزان بیش از ۱۴٫۳ میلیون هکتار جنگل، بیش از ۸۴٫۴ میلیون هکتار مرتع و بیش از ۳۲٫۵ میلیون هکتار را بیابان تشکیل می دهد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: